ESOGÜ’DE İSİM TARTIŞMASI

Gündem 25 Nisan 2021 18:35
Videoyu Aç ESOGÜ’DE İSİM TARTIŞMASI
A
a

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde (ESOGÜ) 5 Nisan 2018 tarihinde yaşanan katliamda hayatını kaybeden eğitim şehitlerinin aileleri Üniversite Senatosu tarafından bazı laboratuarlara eski rektör Hasan Gönen’in ismini verme kararına tepki gösterdi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde yaklaşık 3 yıl önce yaşanan katliamın hala unutulmadığını belirten acılı aileler, “ESOGÜ yönetimi 21 Nisan 2021 Çarşamba günü yapılan senato gündemine üniversite içindeki bazı laboratuarlara ‘halen görevini kötüye kullanarak cinayetlere sebebiyet vermek suçundan yargılanan’ müstafi rektör Hasan Gönen’in ismini vermeyi karara bağlamış” ifadelerini kullanarak karara tepki gösterdi.

ÖLENLERİN ADINI VERİN
ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak’la görüşerek kararın iptali yönünde bilgi alındığı belirtilen açıklamada, “Hasan Gönen’in ismini laboratuarlara vermeyi düşünenler bu teklifi getirme cüretinde bulunanlara sesleniyoruz, katil Volkan Bayar’ın ismini Eğitim Fakültesine, azmettirici eşi Saadet Aylin Bayar’ın ismini Eğitim Enstitüsüne, Adnan Konuk’un ismini de Mühendislik Mimarlık Fakültesine veriniz. 5 Nisan Şehitlerinin isimlerini zaten aynı hafta pervasızca odalarından söktünüz, fotoğraflarını da Eğitim Fakültesinden kaldırın olsun bitsin. Yüzümüze timsah gözyaşları döküp şehitlerimizin aziz hatıralarının arkasından iş çevireceğinize içinizde bir nebze insanlık kaldıysa mertçe ve cesurca kamuoyu önünde bizler katillere sonuna kadar sahip çıkıyoruz deyin. Hasan Gönen ve Adnan Konuk kirli ilişkilerinin bedelini sadece ‘Rektör ve rektör yardımcılığından’ istifa ile değil yargılanarak da ödeyecektir. Eğitim şehri olan Eskişehir’e bunu yapmaya hiç kimsenin hakkı yoktur” denildi.

KABUL ETMİYORUZ
Açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi: “Volkan Bayar tetikçisi, azmettiricisine sahip çıkanların, huzur-u mahşerde her iki elimizde yakalarındadır. Şehit Aileleri olarak böyle bir pervasızlığı kabul etmiyoruz. Eskişehir için kabul edilemez olan bu teklifin gündeme kabul edilmesini dahi şiddetle kınıyor, bir daha katillerle alakalı böylesi rezil girişimlerin olmamasını diliyoruz.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat