Europen 09 2022 Desktop

ESOGÜ Mühendislik-Mimarlık Fakültesi 2. Ar-Ge, Sanayi ve Teknoloji Fuarı'nda

Gündem 18 Ekim 2022 15:57
Videoyu Aç ESOGÜ Mühendislik-Mimarlık Fakültesi 2. Ar-Ge, Sanayi ve Teknoloji Fuarı'nda
A
a

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Mühendislik-Mimarlık Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencilerinden oluşan ekip, TÜYAP Eskişehir Fuar Merkezi’nde başlayan ve 21 Ekim’e kadar devam edecek olan “2. Ar-Ge, Sanayi ve Teknoloji Fuarı”na katılarak üniversite bünyesinde yürütülen bilimsel ve teknolojik çalışmaları sektörle paylaştı.

ESOGÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Demiral, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Oytun Meçik ve Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muammer Kaya da fuar açılışına katılarak ESOGÜ standını ziyaret etti. 
Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekanlığı’nın organize ettiği ekipte yer alan Biyomedikal Mühendisliği Bölümü kontrollü salım sistemleri, biyosensör, nano materyaller, mikroakışkan çip, biyomedikal uygulamalar ve akıllı biyomalzemeler; Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü yara örtüsü, çip üzerinde karaciğer, kök hücre, biyosensör ve mikroakışkan çip; Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü elektromanyetik anten tasarımı, elektromanyetik olarak kafatası modelleme; Bilgisayar Mühendisliği Bölümü otonom robotik denetleme, robotik sistemler için model tabanlı doğrulama, 6G için algoritma geliştirme; Kimya Mühendisliği Bölümü yalıt pili, hidrojen üretimi, biyokütle ve biyoenerji; Mimarlık Bölümü delta projesiyle Eskişehir için periferide yer alan yüz farklı lokasyon için alternetif kentsel fikirler; ETTOM üniversite sanayi iş birliği, patent alma ve ticarileştirilmesi, sanayi talepleri için sürdürülebilir çözümler üretme; ARUM ulusal ve uluslararası iş birliklerini geliştirerek ileri düzey araştırmalara olanak sağlama; SARTEK Öğrenci Takımı orta ve yüksek irtifada roket tasarımı; Günaltay Öğrenci Takımı orta irtifada roket tasarımı; Mavera Teknoloji Takımı elektrikli ve otonom araç, orta ve yüksek irtifada roket tasarımı; Agrica Şirketi (ETTOM’a bağlı) yabani otlarla mücadele eden otonom araç tasarımı ve MPKG Kulübü orta irtifa roket tasarımı konulu çalışmaları ile fuarda yer alıyor. HM

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat