ESTÜ TEKNOFEST'E AKADEMİK PAYDAŞ OLDU

Gündem 16 Ocak 2022 16:42
Videoyu Aç ESTÜ TEKNOFEST'E AKADEMİK PAYDAŞ OLDU
A
a

Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ), Milli Teknoloji Hamlesi sloganıyla, çocuklarda ve gençlerde havacılık, uzay ve teknoloji konularına ilgi uyandırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nin (TEKNOFEST) akademik paydaşı oldu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
ESTÜ Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, yazılı açıklamasında, 4 yıldır TEKNOFEST'e katılan takımlarıyla adından söz ettiren ESTÜ'nün etkinliğe akademik paydaş olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Döğeroğlu, ilki 2018'de gerçekleştirilen TEKNOFEST'in teknoloji yarışmaları, hava gösterileri, konserler, çeşitli konularda gerçekleştirilen söyleşi ve etkinlik gibi birçok faaliyete ev sahipliği yaparak toplumda teknolojiye olan ilgiyi artırmayı ve Türkiye'nin milli teknoloji üreten bir topluma dönüşmesi konusunda farkındalık oluşturmayı hedeflediğinin altını çizdi. Binlerce gencin hayallerini gerçekleştirmesi için TEKNOFEST kapsamında çeşitli disiplin ve kategorilerde teknoloji yarışmalarının düzenlendiğini anımsatan Döğeroğlu, "2018 ve 2019 yıllarında İstanbul'da, 2020 yılında Gaziantep'te gerçekleştirilen TEKNOFEST'in dördüncüsü 21-26 Eylül 2021 tarihlerinde İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirildi. Bu yıl beşincisi düzenlenecek TEKNOFEST, 30 Ağustos-4 Eylül 2022 tarihleri arasında Samsun Çarşamba Havaalanı'nda gerçekleştirilecek." ifadelerini kullandı. AA
 
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir