Europen 09 2022 Desktop

ETO’NUN PROJELERİ ÖRNEK OLUYOR

Gündem 17 Ağustos 2022 14:22
Videoyu Aç ETO’NUN PROJELERİ ÖRNEK OLUYOR
A
a

Madencilik sektöründe sınav ve belgelendirme faaliyetleri için kurulan ve kısa zamanda yurt içine yayılma başarısı gösteren ETO METSEM, Şanlıurfa, Diyarbakır, Gümüşhane, Elazığ, Erzurum, Ağrı, Van ve Muş’taki sanayi tesislerinde de hizmet verecek.

Eskişehir Ticaret Odası tarafından madencilik sektöründeki firmalara sınav ve belgelendirme hizmeti vermek için kurulan ETO-METSEM (Eskişehir Ticaret Odası Mesleki Test ve Sertifikasyon Merkezi) ilklere imza atmaya devam ediyor. Şehir dışındaki ilk sınav ve belgelendirme hizmetini 2021 yılında gerçekleştiren ETO METSEM, faaliyet ağını hızla genişletiyor. Yakın zamanda Balıkesir, Bilecik ve Çanakkale’de sınav ve belgelendirme hizmeti veren ETO METSEM, doğu ve güneydoğudaki illerde de faaliyet gösterecek. ETO METSEM, Ağustos ve Eylül takvimine göre Şanlıurfa, Diyarbakır, Gümüşhane, Elazığ, Erzurum, Ağrı, Van ve Muş’ta madencilik alanında üretim yapan sanayi tesislerinde sınav düzenleyecek.

ÖRNEK OLUYOR
ETO METSEM’in şehir dışı faaliyetleri hakkında değerlendirmede bulunan Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, madencilik sektöründeki sanayi kuruluşlarının ETO METSEM’e olan talebinin her geçen gün arttığını söyledi. ETO METSEM’i Türkiye çapında hizmet veren bir kuruluş haline getirmenin gururunu yaşadıklarını belirten Güler, ETO’nun bu sayede Türkiye’nin madencilik sektöründeki üretimine ve istihdamına değer kattığını söyledi. ETO METSEM’in hizmet ağını genişletmek için çalışmaların devam ettiğini kaydeden Güler, gerçekleştirdikleri projelerle örnek olmaya, tüccar ve sanayiciye destek vermeye devam edeceklerini ifade etti.  HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat