Europen 09 2022 Desktop

EVİNİZİ GÜVENE ALIN

Gündem 15 Ağustos 2022 15:40
Videoyu Aç EVİNİZİ GÜVENE ALIN
A
a

Dairelerde meydana gelen hırsızlık vakalarının önlenmesi için vatandaşlara uyarılarda bulunan Eskişehirli çilingir Soner Altın, apartman ve bodrum kapılarının da güvenli olması gerektiğini söyledi.

Temel ihtiyaçların başında gelen güvenlik, bazı vatandaşlar için büyük bir sorun haline gelebiliyor. Evlerinin güvenliklerini sağlayamayan vatandaşlar hırsızların hedefi olurken, bir yandan da hırsızlık olaylarına karşı çözüm aranıyor. Eskişehir'de çilingirlik yapan Soner Altın, daireyi koruma altına almak için ilk olarak bina güvenliğini sağlamak gerektiğini belirtiyor. Hırsızlık vakalarından korunmak için vatandaşlara uyarılarda bulunan Altın, özellikle bodrum ve apartman kapılarının güvenli olması gerektiğini vurguladı.

NE BULURSA ÇALIYORLAR
Artık en önemsiz eşyaların bile çalınabileceğinden bahseden Altın, “Bodrum kat gibi yerlerin güvenliğinde insanlar genelde rahat davranıyor. Aslında orada insanların önemli eşyaları da var. Hırsızlar da bunları takip ediyor. Özellikle apartmanda yaşayan sorumsuz insanlar olduğu zaman, hırsızların işi daha da kolaylaşıyor. Açık kalan apartman kapısından veya herhangi bir zile basarak çok rahat şekilde bodrum kat gibi yerlere girerek hırsızlık yapabiliyorlar. Son zamanlarda hırsızlıklar oldukça çoğaldı, hatta hırsızlığın itibarı da çok düştü diyebiliriz. Kap, kacak ve teneke gibi ne bulunursa çalıyorlar. Bu yüzden de apartman ya da bodrum kapısı demeden tüm kapıların güvenliğini sağlamak gerekiyor. Alt kapılardan giren hırsızlar için daire kapılarını açmak adeta çocuk oyuncağı oluyor. Demir kapılardaki kilit sistemleri montaj dâhil 250-300 TL tutar. Dış kapılarda ise yelpaze çok geniş 800 ile 2 bin 500 TL arası değişiyor. Bu da apartman halkı ve güvenlikleri için çok bir miktar değil” dedi. İHA


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat