EYT’LİLERİN SORUNU ARTIK ÇÖZÜM BULMALI

Gündem 4 Mayıs 2021 16:01
Videoyu Aç EYT’LİLERİN SORUNU ARTIK ÇÖZÜM BULMALI
A
a

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, EYT mağduru Ayhan Çukur ve ailesini Esentepe Mahallesi’ndeki evlerinde ziyaret ederek, talep ve sıkıntılarını dinledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
CHP’li Çakırözer’e “EYT’liler olarak pandemi döneminde yaşadığımız zorluklar daha da arttı” diyen Çukur, “Hakkımız verilmiyor. Aslında 2018 yılında emekli olmam lazımdı. 3 yıldır bekliyorum, 5 yıl daha bekleyeceğim. Hakkımız gasp ediliyor. Sadece ben değil milyonlarca EYT’li aynı durumda” dedi. 

MİLYONLARCA EYT’Lİ MAĞDUR
Ayhan Çukur gibi Eskişehir’de ve Türkiye’nin dört bir yanında milyonlarca emeklilikte yaşa takılan yurttaşın zor durumda olduğunun belirten Çakırözer, 1 yılı aşan pandeminin EYT’lileri daha da fazla mağdur ettiğini söyledi.  Çakırözer, “Türkiye’de emeklilikte yaşa takılan milyonlarca yurttaşımız var. Bu insanlar yıllarını bu devlete çalışarak harcamalarına rağmen emeklilikten faydalanamıyorlar. Oysa yapılacak çok basit bir düzenleme ile EYT’li milyonlarca yurttaşımızın sorunu çözülebilir. Sosyal güvenceye kavuşabilir, huzur ve refah içinde emekliliklerini yaşayabilirler. Emeklilikte yaşa takılan yurttaşlarımızın haklarının iade edilmesi ve yıllardır süren mağduriyetlerinin bir an önce çözüme kavuşturulması için mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

DAYANIŞMA ÇAĞRISI
Ziyareti sonrasına EYT’liler ile dayanışma çağrısında bulunan Çakırözer, “Kapanmanın yaşandığı bu dönmende EYT’liler daha da büyük mağduriyet yaşamaktalar. İş bulma olanakları tamamen ortadan kalkmış durumda. EYT’lilerle tam dayanışma içinde olmanın tam zamanındır. Mahallemizde, ilçemizde, şehrimizdeki EYT’li hemşehrilerimizle tam dayanışma, yardımlaşma içinde olmalıyız” dedi.  
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat