Fabrika’da çarklar daha hızlı dönecek

Spor 1 Ağustos 2022 21:15
Videoyu Aç Fabrika’da çarklar daha hızlı dönecek
A
a

Eskişehirspor Fabrika Futbol Okulları’nda yeni dönem başlıyor. Bugün yapılan basın toplantısında Eskişehirspor Fabrika Spor Okulları’nın daha profesyonel bir şekilde hizmet sunacağı açıklandı. Öte yandan kulübe kalıcı bir gelir sağlanması da amaçlanıyor.

Kalıcı gelir sağlanacak
Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’nde yapılan toplantı ile Eskişehirspor Fabrika Futbol Okulları’ndaki yeni sistem tanıtıldı. Eskişehirspor Başkanvekili Erkan Koca, “2020 yılında Fabrika ismiyle açılan futbol okullarımızı bir adım daha öteye taşıyacak, kulübümüze kalıcı gelir sağlamak ve yüksek Eskişehirsporluluk bilinciyle sporcular yetiştirmek hedefiyle yola çıktık. Denetlenebilir, şeffaf, gelişime açık bireylere değil sisteme bağlı profesyonel bir ekiple yaptığımız sistemi duyuruyoruz. Fabrika Eskişehirspor’a kalıcı bir gelir sağlayacak. Eskişehirspor’un altyapı takımıyla Fabrika Okulu ayrı şeyler olacak. Ama altyapı ekibimiz fabrikayı sürekli kontrol edecek. Fabrika Spor Okulları’nda birçok branşımız olacak” ifadelerini kullandı.  
 
Yeni futbolcular yetiştirmek için
Spor Okulları Direktörü Ufuk Terken yaptığı konuşmada yeni sistemle ilgili bilgiler verdi. Direktör Terken, “Futbol okullarımızın amacı Eskişehirspor altyapısında forma giyecek futbolcular yetiştirmek olacak. Yetiştirme ve eğitim çalışmaları sonucunda hedef öncelikle kulübümüze ekonomik yönden katkı sağlamak olacak. Spor İcra Kurulu, spor okulu koordinatörü birimlerimiz olacak” ifadelerine yer verdi.
 
Birçok branş açılacak
“Eskişehir’de 10 düzenli bir okul açmak. Türkiye’de 50 ve Avrupa’da ise merkezi 3 ülkede yaygınlaştırılmasını hedefliyoruz” diyen Spor Okulları Direktörü Ufuk Terken sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Kayıtlarımız online bir şekilde yapılacak. www.esessporokullari.org sitesi üzerinden birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Basketbol, voleybol, satranç, cimnastik, hentbol, eskrim branşlarda faaliyete geçeceğiz. Öz kaynak gelirimizi, öz kaynak kazanca çevireceğiz.”
 
Amacımız Eskişehirspor’a katkı
Es Es’te göreve alacağı için mutlu olduğunu ifade eden Futbol Okulları Koordinatörü Gökhan Ataş, “Beden eğitimi ve yüksekokulu mezunuyum. 2003 yılında Beşiktaş’ta görev yaptım. 2021’de futbol okulları koordinatörü olarak kendi isteğimle görevi bıraktım. Başkanım Mehmet Şimşek’ten bir teklif gelince maddi bir beklenti olmadan Eskişehirspor’a geldim. Amacımız Eskişehirspor’u eski günlerine getirirken katkımızın olması” şeklinde konuştu.
 
“İyi yerlere gelmesini istiyoruz”
Fabrika Spor İcra Kurulu’nda da görev yapacak olan Eskişehirspor Mali Asbaşkanı Özgür Marankoz ise yaptığı konuşmada, “Fabrika ile 2 yıl önce bir çalışmamız olmuştu. Şimdi bunun büyümesini görmek bizi oldukça memnun etti. Kurucu başkanımız Aziz Bolel’in sözünden yola çıktık; “Eskişehir’de bir fabrika kurar gibi Eskişehirspor’u kuracağız.” Fabrika’nın daha iyi yerlere gelmesini istiyoruz. İnşallah Türkiye ve Avrupa’da Eskişehirspor Spor Okulları’nı göreceğiz” ifadelerine yer verdi.  
 
İlk çalışma 13 Ağustos’ta
Fabrika bünyesinde yeni antrenman ekipman kitleri, modern online sistem ile çalışan sporcu kayıt, yoklama sistemi, IP kamera kontrolü ile anlık antrenman analizi, istenmeyen olaylara karşı saha içi sporcu sağlık sigortası sistemi ve performans testleri yer alacak. Eskişehir ili ve ilçelerde 10, Türkiye’de 50 ve Avrupa’da merkezî 3 ülkede, düzenli denetlenebilir ve gelişime açık okullar açmak hedefleniyor. Merkez okulda yeni sezon çalışmalarına, yenilenmiş modellemeler ile 13 Ağustos Cumartesi günü saat 09.00’da başlayacak.


Futbol Okulları Koordinatörü Gökhan Ataş ve Spor Okulları Direktörü Ufuk Terken
 
Spor İcra Kurulu’nda yer alan isimler
Erkan Koca
Özgür Marankoz
Cihan Gürsoy
Cem Binbaş
Tamer Yavuz
Ufuk Terken
Mustafa Ağar


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat