FESTİVALDE TAM NOT ALDILAR

Gündem 13 Nisan 2022 14:48
Videoyu Aç FESTİVALDE TAM NOT ALDILAR
A
a

Odunpazarı Belediye Tiyatrosu, Ankara’nın en uzun soluklu uluslararası tiyatro festivallerinden birisi olan; yurtdışından ve yurtiçinden birçok tiyatro ekibinin katıldığı, 14. Ethos Uluslararası Tiyatro Festivaline davet edildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Odunpazarı Belediye Tiyatrosu ise Tiyatro Festivaline, bu sezonun yeni projelerinden biri olan “Enos ve İo Farklılıklar Gezegeni” isimli çocuk oyunu ile katıldı. Almanya, Özbekistan, Azerbeycan, Kırgızistan, Özbekistan gibi ülkelerin kurum tiyatrolarının ve özel tiyatroların katıldığı festivalde Odunpazarı Belediye Tiyatrosu “Enos ve İo Farklılıklar Gezegeni” isimli çocuk oyunuyla büyük beğeni aldı. 
Festival sonrasında Odunpazarı Belediyesi Tiyatro ekibi Başkan Kurt’u makamında ziyaret etti. Odunpazarı Belediyesi Tiyatro ekibi, 14. Ethos Uluslararası Tiyatro Festivalinden aldıkları plaketi Başkan Kurt’a takdim etti. Odunpazarı Belediye Tiyatrosu’nun başarıları ile Odunpazarı Belediyesi’ne büyük bir gurur yaşattığını belirten Başkan Kurt, ödül alanlara teşekkür ederek, başarılarının devamını diledi. İpek Uzkalan'ın yazdığı oyunun, dekor ve kostüm tasarımı Çiğdem Öztürk'e, müziği Hüseyin Demir'e, ışık tasarımı ise Ömer Burak Ünal'a ait. Tam bir ekip çalışması ile sahneye taşınan oyunun oyuncu kadrosu da yine Çiğdem Öztürk, İpek Uzkalan ve Hüseyin Demir’den oluşuyor… Black light tekniğinin de kullanıldığı oyunda; Dünya’dan araştırma için uzaya gönderilen astronot şempanze Enos, roketinin arızalanmasıyla varlığından haberi olunmayan bir gezegene iniş yapar. Farklılıklar gezegeni... Bu gezegende güneş sistemindeki her bir gezegenden gelen uzaylılar yaşar. Uzaylıların gezegende kontrolünü sağlayan uzaylı İO,onların birlik içinde yaşamasını kendine görev edinmiştir. Ama bu işi yapmakta çok zorlanır. Çünkü her uzaylının birbirinden farklı özellikleri ve güçleri vardır. İO, Enos ile karşılaşınca işlerin rengi değişir… HM
 
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir