Europen 09 2022 Desktop

FETHİ FAHRİ KAYA ADAY ADAYI OLDU

Gündem 16 Mart 2023 19:40
Videoyu Aç FETHİ FAHRİ KAYA ADAY ADAYI OLDU
A
a

Eskişehirli TRT Genel Müdür Yardımcısı Fethi Fahri Kaya, AK Parti'den Eskişehir milletvekili aday adayı olmak üzere görevinden istifa etti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehirli TRT Genel Müdür Yardımcısı Fethi Fahri Kaya, AK Parti'den Eskişehir milletvekili aday adayı olmak üzere görevinden istifa etti. Seyitgazi doğumlu, Eskişehir'de uzun yıllar öğretmen ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak görev yapan, Milli Eğitim Bakanlığı'nda da çeşitli görevlerde bulunan TRT Genel Müdür Yardımcısı Fethi Fahri Kaya da AK Parti'den Eskişehir milletvekili aday adayı oldu. Görevinden istifa eden Kaya, Eskişehir'e ve ülkemize daha iyi hizmetler yapabilmek için böyle bir karar aldığını belirterek, "Şehrimiz için hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

FETİH FAHRİ KAYA KİMDİR?
1970 yılında Eskişehir’in Seyitgazi ilçesinde dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Meslek hayatına Ordu’da öğretmen olarak başlayan Kaya, Eskişehir’de öğretmenlik ve okul yöneticiliği görevlerine devam etmiş, 2009’dan 2014 yılına kadar Bilecik ve Eskişehir İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde çeşitli yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanlığı ve Genel Müdür Vekilliği yaptıktan sonra, 2016 yılında Cumhurbaşkanlığı Koordinasyon Kurulu’nda Milli Eğitim Bakanlığı Temsilcisi olarak görev almıştır. 2017 yılında TRT’de başladığı Genel Müdür Yardımcılığı görevini 2018 yılında 27. Dönem Eskişehir Milletvekili Aday Adaylığı sürecinde bırakmış, 3 yıl TRT Genel Müdür Müşavirliği görevinden sonra 2021’den itibaren TRT’de Eğitim, İnsan Kaynakları ve bütün bölge müdürlüklerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirilmiştir. Evli ve 3 çocuk sahibi olan Fethi Fahri KAYA, eğitim felsefesi, eğitim kurumlarının yapısı, özel eğitim ve rehberlik, eğitim enformasyonu konularında fikri çalışmalar yapmaktadır.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat