FIFA’da kritik gün

Spor 9 Ağustos 2021 20:18
Videoyu Aç FIFA’da kritik gün
A
a

Eskişehirspor Kulübüne verilen 3 puan silme cezasının iptali için FIFA’ya dilekçe veren Nzuzi Toko ile ilgili karar yarın verilecek.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
KULÜP LİSANSI YÜZÜNDEN 3 PUAN KESİN
2020-2021 sezonunda TFF 2. Lig’de mücadele etmeye hazırlanan Eskişehirspor’un, yeni sezona puan silme cezaları ile başlayıp başlamayacağı yarın belli olacak.
Ulusal kulüp lisansı alamadığı için -3 puanla lige başlaması kesinleşen Eskişehirspor’a, bir 3 puan silme şoku da Toko’dan gelmişti.
 
TOKO CEZANIN İPTALİ İÇİN DİLEKÇE VERMİŞTİ
Alacakları ödenmediği gerekçesi ile Eskişehirspor’a 3 puan silme cezası gönderen Toko ve avukatı ile yapılan görüşmelerde, uzlaşma sağlanmış ve cezanın iptali için Toko’nun FIFA’ya dilekçe vererek cezanın iptal edilmesi için girişimde bulunması sağlanmıştı.
Toko’nun geçtiğimiz günlerde alacak sorunun olmadığı gerekçesi ile FIFA’ya cezanın iptali için dilekçe vermesinin üzerine beklemeye geçen Eskişehirspor yönetimi, FIFA’nın vereceği kritik kararı beklemeye geçti.
 
YARIN KARAR VERİLECEK
Alınan bilgilere göre FIFA’nın yarın akşam saatlerinde yapacağı toplantıda, Eskişehirspor Kulübüne verilen 3 puan silme cezası ile ilgili dosyayı ve verilen dilekçeyi değerlendireceği ve 3 puan silme cezasını kaldırıp kaldırmayacağı belli olacak.
 
SIRADA BOFFIN VE BIENVENU VAR
Diğer taraftan elinde küme düşürme yetkisi olan eski file bekçimiz Ruud Boffin ve daha önce puan silme cezası gönderen Bienvenu dosyaları ile ilgili yaşanan sorunları da çözmek için görüşmelere devam eden Eskişehirspor yönetiminin önemli yol kat ettiği ve yakın bir zamanda bu dosyaları da çözüme kavuşturması bekleniyor.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat