Europen 09 2022 Desktop

FIRAT YILMAZ UNUTULMADI

Gündem 20 Şubat 2022 16:27
Videoyu Aç FIRAT YILMAZ UNUTULMADI
A
a

Eskişehir Ülkü Ocakları, şehadetinin 7. Yıldönümü vesilesiyle ‘Ey yılları heba olan genç’ adlı anma programı düzenledi. Program Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salonda düzenlendi.

YOĞUN KATILIM
Programa, MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Aksoy ve yönetim kurulu, MHP Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir, Çifteler Belediye Başkanı Kadir Bıyık, MHP Odunpazarı ve Tepebaşı ilçe başkanları, Odunpazarı, Tepebaşı ve Yunusemre Ülkü Ocağı başkanları, taşra ocak başkanları, il, ilçe yönetim kurulu üyeleri, MHP Tepebaşı meclis üyesi Eyyüp Yılmaz, MHP İl Başkan yardımcısı Melek Öngül, MHP il sekreteri Tuğba Önce, kadın kolları üyeleri, Türk-Enerji Sen Batı Anadolu Şube Başkanı Sayın İsmail Fıçıcı, Türk Diyanet vakıf Sen şube başkanı Hüseyin Poyraz, Esazder başkanı Cavid Aydın, MHP taşra /ilçe başkanları, Asena Birim başkanı İlknur Şenyurt, yönetimi, Üniversite teşkilatı, orta öğretim birimi, STK başkanları, dernek başkanları, teşkilat üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

TÜRKÜLER, ŞİİRLER OKUNDU
Program öncesi Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu anısına fotoğraf sergisi açıldı.  Sunuculuğunu Asena biriminden Ahsen Çetinkaya'nın yaptığı program, Çarşı Camii imam hatibi Halim Özdemir’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Aksoy’un açılış konuşması ile devam etti. Devamında Asena Birim Başkanı İlknur Şenyurt’un öncülüğünde, Asena birimi, Tayfun Köylü ve orta öğretim biriminin katkıları ile devam etti. Bağlama sanatçısı Emre Güleç’in türküleri ile devam eden programda 11 yaşındaki Fatih Şenyurt’un ‘Yele yazdım ülkümü’ şiiri beğeni topladı.

VİDEO İZLENDİ
Programın son kısmında, Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ailesinin, kız arkadaşının, arkadaşlarının hazırlamış olduğu video ve ülkü şehitlerin anıldığı video izlendi. Emre Güleç ve İlknur Şenyurt’un Mağusa limanı büyük beğeni topladı. Oy gardaşım adlı türkü koro halinde seslendirildi. Program sonunda bütün şehitlerimiz için dualar edildi.  HM

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat