FIRSATÇILAR DEVREYE GİRDİ!

Gündem 10 Mayıs 2022 15:02
Videoyu Aç FIRSATÇILAR DEVREYE GİRDİ!
A
a

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2 milyon liraya kadar birinci el ev satın alacaklar için 10 yıl vadeli, aylık yüzde 0,99 faizli konut kredisi verileceğini açıkladı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Konuyla ilgili konuşan Eskişehir Emlakçılar Odası Başkanı Gazi Çelik, “Fırsatçılar her zaman devreye girdiği gibi bu dönemde de devreye girdi. Alacağımız evin yerinde zamlandığını görüyoruz” dedi.

FİYATLAR BİRDEN ARTTI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konut finansmanında 3 yeni paketin devreye gireceğini açıkladı ve 2 milyon liraya kadar birinci el satın almalar için 10 yıl vadeli, aylık yüzde 0,99 faizli konut kredisi verileceğini duyurdu. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Eskişehir Emlakçılar Odası Başkanı Gazi Çelik, ev fiyatlarının arttığını söyledi. Cumhurbaşkanı’nın açıklamalarından sonra piyasada fiyatların çok arttığını kaydeden Çelik, “Biz faiz oranlarının düşmesini bekliyorduk ama bu oranda değildi. Alanla satan arasında adeta işlerinin bozulduğunu mal sahiplerinin gayri menkullerine talep olduğundan dolayı fiyatlarında artış yaptığını inşaat maliyetine göre 500 liraya kadar fiyatların arttığını görüyoruz” şeklinde konuştu.

‘ALAN İLE SATAN ARASINDA KAVGA BAŞLADI’
Fırsatçıların yine devreye girdiğini kaydeden Çelik, “Alan ile satan arasında bir kavga başladı diyebiliriz. Fırsatçılar her zaman devreye girdiği gibi bu dönemde de devreye girdi. Alacağımız evin yerinde zamlandığını görüyoruz bu yüzden vazgeçiyoruz gibi problemler karşı karşıya kalıyoruz. Emlak sitelerindeki fiyatlar adeta uçtu. Mal sahipleri fiyatları yenileme peşinde bugün ne yapacağımızı bilemez durumdayız. Müşterilere vatandaşlara cevap vermekten yorulduk” diye konuştu. HM
 
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir