FİYATLARA YANSIMADI

Gündem 27 Aralık 2021 14:44
Videoyu Aç FİYATLARA YANSIMADI
A
a

Satıcı ve sağlayıcıların fahiş fiyat uygulamasını değerlendiren Tüketiciyi Destekleme Derneği (TÜKDES) Genel Merkez Tüketici Adaleti Komisyonu Başkanı Hayri Eryılmaz, “Dövizde yaşanan büyük düşüş fiyatlara yansımadı” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Tüketiciyi Destekleme Derneği (TÜKDES) Genel Merkez Tüketici Adaleti Komisyonu Başkanı Avukat Hayri Eryılmaz, döviz kurunda yaşanan düşüşe rağmen marketlerdeki fahiş fiyatların devam etmesine tepki gösterdi. Döviz kurunda yüzde 36 oranında sert düşüş yaşandığına dikkat çeken Eryılmaz, aradan bir hafta geçmesine rağmen fiyatlarda düşüş olmadığını ifade etti.

ALO 175’E ŞİKAYET EDİN
“Yapay enflasyon mu oluşturuluyor?” diye soran Eryılmaz, “Stokçulara karşı düzenlemeler yetersiz. Bu süreçte şerh düşmemiz gereken noktalardan bir diğeri stokçulara verilen cezaların yetersizliğidir. Halkımıza verdikleri zararla mukayese ettiğimizde, stokçuluk yapanları cezalandırmaktan çok, teşvik eden mevzuatları hakkaniyetli bulmuyoruz. Hepimiz birer denetçiyiz. Sorumluluk sahibi yurttaşlar olarak fiyatlardaki spekülasyonların önlenmesi ve denetlenmesi amacıyla tüketicilerimiz; fahiş fiyat artışına devam eden, satıcı ve sağlayıcılarla ilgili şikayetler için ALO 175 Tüketici Danışma Hattı’nı arayabilirler” diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir