FOTO MUHABİRLERİNİN SAYISI ARTIYOR

Gündem 9 Aralık 2021 13:10
Videoyu Aç FOTO MUHABİRLERİNİN SAYISI ARTIYOR
A
a

Anadolu Üniversitesi'nde görev yapan Dr. Öğretim Üyesi Devrim Deniz Erol, Türkiye'deki fotoğrafçılık kültürünün günden güne arttığını ve teknolojik gelişmelerin fotoğraf sanatına etkilerinden bahsetti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın Yayın Bölümü’nde görev yapan Dr. Öğretim Üyesi Devrim Deniz Erol, fotoğrafçılığın günden güne daha fazla rağbet gördüğünü ve fotoğraf çekebilmek için, iyi bir eğitimin gerekli olduğunu vurguladı. Fotoğrafçılığa başlamak için bir yaş kriteri olmadığının altını çizen Erol, arıca, “Türkiye; Ara Güler, Coşkun Aral ve Emin Özmen gibi duayen isimler yetiştirmiştir” dedi.

BASINDA ÖNEMLİ
Türkiye’de oldukça gelişmiş bir fotoğraf kültürü olduğunu, Osmanlı’ya, Batı ile hemen hemen aynı dönemde fotoğraf makineleri girdiğini söyleyen Erol, “Önceki yıllarda fotoğrafçılığa ilgi duyanların sayısı daha az iken sonrasında fazlalaştı ve üniversitelerde bu konuyla ilgili bölümler açıldı; dersler konuldu, fotoğrafçılık dernekleri kuruldu, basında profesyonel fotoğrafçılık daha fazla önemsenir oldu ve foto muhabirlerinin sayısı arttı. Fotoğraf sanatıyla ilgilenen fotoğrafçılar ve fotoğrafı bir araç olarak kullanan sanatçıların sayısı arttı. Bütün bunlar Türkiye’de bir fotoğrafçılık kültürünün yerleşmesini sağladı” dedi. İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir