GELECEĞİN İŞ BİRLİĞİ

Gündem 2 Eylül 2021 17:15
Videoyu Aç GELECEĞİN İŞ BİRLİĞİ
A
a

Avrupa’da finans, kültür ve vakıflar başkenti olarak bilinen ve Avrupa Merkez Bankası’na ev sahipliği yapan Frankfurt, Eskişehir’i, bir meydana ismini vererek onurlandırdı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Törene, mesaisindeki yoğunluk nedeniyle katılamayan Belediye Başkanı Prof. Dr. Büyükerşen’i, Eskişehir’in fahri temsilcisi Gazeteci Mehmet Canbolat temsil etti. Büyükerşen’in, Mehmet Canbolat tarafından Almanca okunan mesajında: “Kardeşlik ilişkimizin bugün bu meydanla ulaştığı konum, sevindiricidir. Dileğimiz, en kısa sürede, salgın nedeniyle kesintiye uğrayan yüz yüze ilişkilerimizin de en kısa sürede yeniden devam ettirmektir. Hedefimiz, gençler arasında değiş tokuş yaparak, geleceğin işbirliğinin temelini bugünden atabilmektir. Kültür alanında daha yoğun işbirliğine yönelmeliyiz. Hepsinden önemlisi, iki şehir arasında ticari işbirliği projelerini yaşama geçirmek, birlikte üretip, doğan artı değeri birlikte paylaşabilmek isteriz. Meydanımızın, sadece iki kent arasında değil, farklı kültürler arasında da dostane ilişkilerin gelişmesine bir katkı sunmasını arzu ediyorum. En kısa zamanda, Frankfurt’a bir heyetle gelip, meydanımızı görmek, orada birlikte projeler üretmek niyetindeyiz” dedi.
Mehmet Canbolat ise, Büyükerşen’in Eskişehir adına Almanya’ya gönderdiği özel işleme nazar boncuğunu sunarken, “Dostluğumuz kem gözlerden korunsun ve ilişkilerin yolunu aydınlık kılsın” mesajını dile getirdi. Törendeki bir sürpriz isim ise, Frankfurtlu Jan Anton Schierkolk isimli bir genç oldu. Açılışa Eskişehirspor forması ile gelen Frankfurtlu Alman genci, 4 yıl Eskişehir’de yaşadığını ifade etti. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat