Europen 09 2022 Desktop

Geleneksel dev tava dünyanın merkezine yine kurulacak

Gündem 31 Ocak 2023 15:09
Videoyu Aç Geleneksel dev tava dünyanın merkezine yine kurulacak
A
a

“Dünyanın En Büyük Sucuklu Yumurtası” ile rekor denemesi yapan Sivrihisar Belediyesi, bu yıl da yöresel lezzeti olan dövme sucuğunu dev tavada yumurta ile buluşturacak.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Binlerce adet yumurta, yüzlerce kilogram sucuk ile sac tavada yerini alacak; sucuklu yumurta ile hem görsel hem de lezzet şöleni Sivrihisar’da yaşanacak.
Eskişehir’deki 14 coğrafi değerin 9’una sahip Sivrihisar, muhteşem bir festivale hazırlanıyor. Coğrafi işaretli Sivrihisar Dövme Sucuğundan adını alan festivalin 7’ncisi, Sivrihisar Belediyesi tarafından 5 Şubat 2023 Pazar günü gerçekleştirilecek. Geleneksel Sucuk Festivali ile Sivrihisar bu yıl da on binlerce vatandaşı ağırlayacak.
Radyo D’nin sevilen ismi Hilal Özgani’nin sunuculuğunu yapacağı, Zara ve Özgür Can Çoban’ın sahne alacağı festivalde çeşitli sahne etkinlikleri, gösteriler ve yarışmalarla birlikte çocuklara özel oyun alanları ve animatörler de miniklerin gönlünce eğlenmesi için hazır olacak.
Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, “2023 yılının en lezzetli festivali 5 Şubat’ta Sivrihisar’da gerçekleştirilecek. Muhteşem görsel ve lezzet şölenimize ortak olmaya tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz. Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali’nde buluşmak dileği ile” dedi. HM1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat