GENÇLER BÜYÜKŞEHİRLE GELECEĞE HAZIR

Gündem 27 Haziran 2022 16:01
Videoyu Aç GENÇLER BÜYÜKŞEHİRLE GELECEĞE HAZIR
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi ve Genç Liderler ve Girişimciler Derneği iş birliğiyle İnsan Kaynakları ile Mülakat Simülasyonu düzenledi.

Haller Gençlik Merkezinde gerçekleştirilen etkinliğe İnsan Kaynakları İş Ortağı Damla Kaynak, İnsan Kaynakları Müdürleri M. Selim Tosun ve Mustafa Avanaş konuşmacı olarak katıldı. Üniversite yaşamından sonra iş hayatına atılacak olan gençlerle tecrübelerini ve mülakat tekniklerini paylaşan uzmanlar dinleyicilerin sorularını da yanıtladılar.
Uzmanlar, konuşmalar öncesinde 4 kişi ile mülakat simülasyonu gerçekleştirdi. 15 dakika süren mülakat simülasyonunda gençler, iş görüşmelerinde kendilerine yöneltilebilecek soruları birebir görme fırsatı yakaladılar. İş hayatına atılmadan önce mülakatların nasıl yapıldığını yaşama fırsatı sağladığı için Eskişehir Büyükşehir Belediyesine teşekkür eden gençler, “İş başvurularından sonra en önemli nokta mülakat görüşmeleri. Bugünkü etkinlik sayesinde mülakatlarda yapmamız veya yapmamamız gereken şeyleri öğrenmiş olduk” dediler. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat