Europen 09 2022 Desktop

GENÇLER HUKUKİ HAKLARINI ÖĞRENDİLER

Gündem 16 Ekim 2022 14:43
Videoyu Aç GENÇLER HUKUKİ HAKLARINI ÖĞRENDİLER
A
a

Büyükşehir Osmangazi Gençlik Merkezi’nin gençlere yönelik atölye, söyleşi başta olmak üzere eğitsel, sosyal ve kültürel çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Bu kapsamda Eskişehir Barosu işbirliğiyle düzenlenen “Genç Kiracıların Hakları Atölyesi” Büyükşehir Osmangazi Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Eskişehir Barosu adına Av. Nilseli Baran Sertkaya ve Av. Selin Özdemir tarafından gerçekleştirilen atölyede, gençlere başta kira artışları sonucunda artan mağduriyetlere karşı yapılması gerekenler olmak üzere, “Kira sözleşmesi doldurulurken nelere dikkat edilmeli? Kira sözleşmesi nasıl doldurulur? Kira artışı hangi oranda yapılır? Hukuki haklarımızı biliyor muyuz?” gibi çok sayıda soruya cevaplar arandı.
Atölyede gençler ev kiralama sırasında yaşadıklarından örnekler vererek hukukçulara merak ettikleri soruları sorma imkanı da buldu.  Atölyenin kendileri için çok faydalı olduğunu belirten gençler, “Üniversiteli genç kiracılar olarak bilmediğimiz birçok konuda bilgi sahibi olduk. Bizlere bu imkanı sağlayan Büyükşehir Belediyemize ve hukuki haklarımızı bize aktaran Eskişehir Barosu’na çok teşekkür ederiz” dediler.  Büyükşehir Osmangazi Gençlik Merkezi yetkilileri, düzenlenen etkinliklerle her alanda gençlerle bir arada olmaya devam edeceklerini belirttiler. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat