GENÇLERE KATKI SUNACAK

Gündem 21 Aralık 2021 16:00
Videoyu Aç GENÇLERE KATKI SUNACAK
A
a

BEE'O Propolis ve Anadolu Üniversitesi, "Nasreddin Hoca ve Yunus Emre ile Sağlıklı Yaşam Sosyal Sorumluluk Projesi’’ kapsamında Anadolu’nun değerleri ve zengin arı ürünlerini çocuklara anlatacak.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Projenin imzalandığı törende konuşan BEE'O Propolis kurucusu ve Genel Müdürü Dr.Aslı Elif Tanuğur Samancı, “Genç kuşaklarımıza, tarihsel süreçte toplumumuzda önemli yeri olan Nasreddin Hoca ve Yunus Emre ile beraber, ülkemizde arıcılığın öneminin, arıların doğaya ve insanlığa katkılarının ve Anadolu propolisi, ham bal, arı sütü, polen ve arı ekmeği gibi değerli arı ürünlerinin öneminin aktarılmasını sağlayacağız” dedi. Propolis markası, Anadolu Üniversitesi işbirliği ile "’Nasreddin Hoca ve Yunus Emre İle Sağlıklı Yaşam Sosyal Sorumluluk Projesi” başlattı. Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencilerinin de görev alacağı projede, çocuklara sağlıklı beslenme ve davranış alışkanlıklarının kazandırılması amaçlanıyor. Proje kapsamında hazırlanacak olan kitap; ilköğretim 2 ve 3. sınıf öğrencilerine ücretsiz olarak dağıtılacak.

SAĞLIKLI BESLENMEYİ ÖĞRETİYOR
İmza töreninde Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Fuat Erdal, konuyla ilgili düşüncelerini paylaştı. Erdal, “Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencilerimiz, ilköğretim 2. ve 3. sınıf öğrencilerine sağlıklı yaşam, sağlıklı beslenme ve doğru davranış alışkanlıklarını kazandırmayı hedefledikleri bir kitap hazırlamak için kolları sıvadılar. Bu eğitimi alan öğrencilerimiz, Nasreddin Dede ve Yunus Emre adını taşıyan karakterler üzerinden bir hikaye kitabı tasarlayacak. Üniversitemiz öğrencileri tarafından hazırlanan kitap, valiliğimiz tarafından ilköğretim 2. ve 3. Sınıf öğrencilerine ücretsiz olarak dağıtılacak. Hazırlanacak olan hikaye kitabı; eğlendirip güldürürken hem çocuklara sağlıklı beslenmeyi hem de doğru davranış alışkanlıklarını kazandırmayı hedefliyor” şeklinde konuştu.

“Burs imkanı sağlanacak”
Projede yer alan öğrencilere burs imkanı sağlanacağını belirten Erdal, “Kültür mirasımızın temsilcileri Nasreddin Dede ve Yunus Emre isimlerinin kitabımızın kahramanlarına verilmesi elbette ki tesadüf değildir. Yabancı kültürü besleyen yayınlar yerine ecdadımızın değerlerini aktarmayı önemli buluyoruz. Kitapta; Türkçemizin doğru kullanımına, atasözlerimiz ve deyimlerimizin de zenginliğine ve çeşitliliğine vurgu yapılacak. Kitapta ayrıca Eskişehir’in tarihi ve kültürel mekanlarına ve yerel motiflerine de dikkat çekilecek. Bu proje aynı zamanda, üniversiteler ve özel sektör iş birliği noktasında da güzel bir örnek teşkil edecek. Nitelikli genç, nitelikli toplum ve gelişmiş ülke demektir. Projede yer alacak öğrencilere ayrıca BEE'O Propolis tarafından burs imkanı da sağlanacak” ifadelerini kullandı. İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir