GEREKENİ YAPACAĞIZ

Gündem 2 Eylül 2021 16:57
Videoyu Aç GEREKENİ YAPACAĞIZ
A
a

Eskişehir'de açılmamış damacana suyun içinde bulunan hortumu eleştirilere neden olmuştu. Eskisehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Idaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ) tarafından konuyla ilgili açıklama yapıldı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kalabak Su’yunun şehrimiz ve ülkemiz tarafından kalitesinin bilindiğine dikkat çeken açıklamada, “Şehrimizin en önemli simgelerinden biri olan Kalabak Suyu, her gün on binlerce hemşehrimizin güvenle tükettiği, sorumlu kurumların incelemelerinde de her daim sağlık açısından uygun bulunan Türkiye’nin önemli kaynak sularından birisidir. Habere konu olan iddia ile ilgili 1 Eylül tarihinde belediyemize veya ALO 185 üzerinden ESKİ Genel Müdürlüğümüze ulaşmış bir şikayet bulunmamaktadır. Tarafımıza doğrudan bir müracaat olmaması ve söz konusu damacananın tarafımıza iletilmemiş olmasına rağmen sosyal medyada yer alan görüntüler ve şikayetler üzerine kurumumuz ivedilikle harekete geçmiş ve konuyla ilgili soruşturma başlatmıştır” denildi.
Soruşturma başlatıldığını söyleyen ESKİ yetkilileri, “Soruşturma tamamlandıktan sonra, yaşanan ve bizleri de son derece üzen bu olayda sorumluluğu bulunan kişi ya da kişilerle ilgili gereken yapılacak ve kamuoyuyla da gerekli bilgiler paylaşılacaktır. Münferit bu olayla ilgili şehrimizin bir değeri ve markası olan Kalabak’ın yıpratılmaması tüm Eskişehirlilerden ricamızdır” ifadelerine yer verildi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat