GİRİŞİMCİ GENÇLERE İHTİYACIMIZ VAR

Gündem 26 Ağustos 2021 16:43
Videoyu Aç GİRİŞİMCİ GENÇLERE İHTİYACIMIZ VAR
A
a

Anadolu Üniversitesi ARİNKOM Teknoloji Transfer Ofisi (ARİNKOM TTO) ve Games United iş birliğiyle oluşturulan, “ARİNKOM TTO-Games United Oyun Kuluçka Programı” açılış töreni ANAÇ Ön Kuluçka Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Betül Demirci, Anadolu Üniversitesi ARİNKOM TTO Yöneticisi Mehmet Hakan Dağ, Games United Firması Genel Müdürü Murat Kahraman ve Önder Kartal’ın yer aldığı törene çok sayıda davetli de katıldı.

BİZLERİ HEYECANLANDIRIYOR
Üniversitelerin eğitim ve araştırma misyonunun yanı sıra topluma hizmet misyonu olduğunun altını çizen Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal girişimciliği desteklemenin de bu misyonu yerine getirmede en önemli kanal olduğuna dikkat çekti. Toplumun gerçek ihtiyaçlarını karşılamak ve bu ihtiyaçlara cevap vermek amacıyla Anadolu Üniversitesinin bilgi birikimini aktardıklarını ifade eden Rektör Erdal konuşmasında şunları söyledi: “Bu güzel başlangıçla sosyal girişimciliği de teknolojik, mühendislik, fen, eczacılık gibi girişimciliklerle de desteklemek suretiyle burada da güzel bir ortam yaratacağımıza gönülden inanıyorum. Üniversite olarak tabii ki biz elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız. Genç girişimcilerin olması bizleri çok heyecanlandırıyor. Mezunlarımızın, çalışanlarımızın ve de öğrencilerimizin bu ekosisteme girmesi, girişimcilik ruhunu beslemesi ve ortaya topluma dokunan güzel projeleri ortaya çıkarması bizim için gurur verici bir şey. Bu anlamda bu güzel etkinliği organize eden ARİNKOM TTO’ya ve paydaşımız Games United’a teşekkür ediyorum.” HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat