GRİP DEYİP KAÇMAYIN!

Gündem 26 Temmuz 2022 17:28
Videoyu Aç GRİP DEYİP KAÇMAYIN!
A
a

Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de artan koronavirüs vakaları hakkında konuşan Eskişehir Eczacı Odası Başkanı Metin Kamış, “Gribim diye düşünüp test yaptırmaktan kaçınmamak gerekiyor” dedi.

VAKALAR YENİDEN ARTTI
Son günlerde koronavirüs vaka sayıları yükselişini sürdürüyor. Tüm Dünya’da artan vaka sayıları, insanların genelinde tedirginliğe neden oluyor. Koronavirüsün yanı sıra grip ve nezle salgınının da var olduğu şu dönemde bireysel tedbirler ön plana çıkıyor. Mevsimsel rahatsızlıklarla koronavirüsün benzer semptomlar göstermesi de vaka sayılarının artışında önemli rol oynuyor.

MASKE ÇOK ÖNEMLİ
Uzmanlar hastalık belirtisi var olan kişilerin derhal test yaptırması konusunda ve zamanı gelen hatırlatma dozlarının önemi hakkında uyarıyor. Maske kullanımına dikkat çeken Eskişehir Eczacı Odası Başkanı Metin Kamış, “Vatandaşların koronavirüsün bir defa geçirilip ömür boyu bağışıklık kazanılan bir hastalık olmadığını kabullenmesi gerekiyor” dedi.
 
MUTLAKA TEST YAPTIRIN
Son günlerde grip ve nezle hastalıklarının da yoğun şekilde halk arasında yer aldığını ve vatandaşların kafa karışıklığı yaşadığını belirten Eczacı Metin Kamış, “Ben nasılsa gribim diye düşünüp test yaptırmaktan kaçınmamak gerekiyor” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat