Europen 09 2022 Desktop

GÜLER: "İMKANLARIMIZI SEFERBER ETTİK"

Gündem 1 Mart 2023 15:40
Videoyu Aç GÜLER: "İMKANLARIMIZI SEFERBER ETTİK"
A
a

Eskişehir Ticaret Odası’nın Şubat ayı meclis olağan toplantısı gerçekleştirildi. Meclis Başkanı Halil İbrahim Ara’nın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda gündem maddeleri karara bağlandı.

Fırıncı üyelerin talepleri doğrultusunda mecliste alınan kararla 270 gram pidenin fiyatı 9 lira olarak belirlendi. Toplantıda konuşan ETO Başkanı Metin Güler, deprem bölgesini TOBB heyetiyle birlikte ziyaret ettiğini belirterek, bölgede yaşanan facianın boyutunun çok büyük olduğunu söyledi. ETO olarak depremin ilk anından itibaren yardım için çalışmalara başladıklarını ve yönetim kurulunun olağanüstü toplanarak deprem bölgesine yardım çalışmalarını koordine ettiğini söyledi. ETO’nun deprem bölgesine 2 bin battaniye, 750 çadır zemin malzemesi, konteyner ev, medikal malzeme, soba, elektrikli ısıtıcı, kıyafet, su ve gıda ürünü olmak üzere 15 tır yardım ve ihtiyaç malzemesi gönderdiğini belirten Güler, buna ilave olarak Borusan ve Kipaş Holding işbirliğinde 2 tır yardım ulaştırıldığını kaydetti. 

İHTİYAÇLARINA DESTEK OLUYORUZ
Deprem bölgesine yardım ulaştırmak için yoğun çaba harcandığını belirten Güler, yardım çalışmalarına destek olan yönetim kurulu üyelerine, meclis üyelerine, gönüllülere ve ETO üyelerine teşekkür etti. Eskişehir’e gelen depremzedeler için de odanın tüm imkanlarını seferber ettiklerini belirten Güler, Eskişehir Trafik Polis Eğitim Merkezi’ndeki depremzede vatandaşların üç öğün yemek ihtiyacının ETO tarafından karşılandığını söyledi. Eskişehir’deki depremzede vatandaşlar için hijyen paketi yardım kampanyası başlattıklarını kaydeden Güler, ayrıca Ramazan ayı dolayısıyla da gıda yardım kolisi için de çalışmalara başladıklarını söyledi. Gıda yardımı için yönetim kurulu olarak 380 Bin TL para topladıklarını belirten Güler, ETO’nun tüm organ üyelerinden ve iş insanlarından bu kampanyaya destek beklediklerini ve bu sayede daha çok kişiye yardım ulaştırmak istediklerini söyledi. Depremin ekonomik, psikolojik ve sosyolojik etkilerinin de çok önemli olduğunu ancak şu an önceliğin yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara destek vermek olması gerektiğini söyledi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat