Europen 09 2022 Desktop

GÜNDEN GÜNE GEÇİM ZORLAŞIYOR

Gündem 22 Ocak 2023 17:01
Videoyu Aç GÜNDEN GÜNE GEÇİM ZORLAŞIYOR
A
a

TÜİK’in enflasyonun yüzde 20 puan düştüğüne ilişkin açıklamasını değerlendiren vatandaşlar, “Enflasyon düşmedi. Eski hızıyla devam ediyor. Türkiye’de günden güne geçimin çok zorlaştığını düşünüyorum” dedi.

TÜİK aralık ayında yıllık enflasyonun bir önceki aya kıyasla 20,12 puan azalarak yüzde 64,27 düzeyinde gerçekleştiğini açıkladı. Konuya ilişkin düşüncelerini sorduğumuz Eskişehirli vatandaşlar, enflasyonun düştüğünü düşünmediklerini, aksine her geçen gün fiyatların artmaya devam ettiğini söyledi. Özellikle et ve süt ürünlerini almakta zorlandıklarını anlatan vatandaşlar, 35 liralık peynirin 200 liraya dayandığını ifade etti.

Gizem Çamur

“Hayır düşmedi enflasyon. Artan fiyat maliyetleri düşmedi bir kere. Türkiye’de günden güne geçimin çok zorlaştığını düşünüyorum. Enflasyonu markette hissediyoruz. Temel gıdalardan bile kısıtlamak zorunda kalıyoruz. Karne hediyesi alamadık çocuğa. Sinemaya bile gidemedik çocuğumuzla.”

Mehmet Yıldırım

“Hayır düşmedi enflasyon. Tam tersine devam ediyor. Markette hissediyoruz. Bir ay önce 160 lira olan kıyma şu an 180 lira. Peynir de ona keza. 180 liradan aşağı iyi peynir yok. Geçim her geçen gün zorlaşıyor. Alım gücü yok. Cebinde para kalmıyor çarşıya çıktığında.”

Ömer Bahadır Tonus

“Ben esnafım. İşler çok kötü durumda. İşlerimiz inanılmaz şekilde düştü. Alışveriş yapmıyor vatandaş. Durum çok kötü. Et ev süt ürünleri çok pahalı. İnsanlar mutlu değil. Alışveriş yapamıyor ki insanlar. Seçimden sonra düzelecek inşallah her şey.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat