Europen 09 2022 Desktop

GURUR DUYUYORUZ...

Gündem 19 Eylül 2022 14:20
Videoyu Aç GURUR DUYUYORUZ...
A
a

19 Eylül Gaziler Günü kapsamında Vilayet Meydanı’nda program düzenlendi.

Valilik, Garnizon Komutanlığı, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Eskişehir Şube Başkanlığının Atatürk Anıtı’na sırasıyla çelenklerin sunulması ile başlayan program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.
Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazilik” unvanının verilişinin 101. yılı ve Gaziler Günü ilan edilen 19 Eylül, Vilayet Meydanı’nda düzenlenen program ile kutlandı. Törene Vali Erol Ayyıldız, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Ünal, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Arif Hamdi Sazak, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Çolak, Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Özcan, Vali Yardımcıları Salih Altun, Kürşat Güleryüz, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Ekrem Dumlu, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve gazilerimiz katıldı.
Günün anısına konuşma yapan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Ekrem Dumlu, “Anadolu’da çakan milli mücadele kıvılcımları Sakarya’da, Dumlupınar’da alev topuna dönüşerek bir volkan gibi patlamıştır. Anadolu halkının ölüm kalım mücadelesi olan ve yokluktan var edilen bir ordu ile gerçekleştirilen Sakarya Meydan Muharebesi, Anadolu’nun karanlık günlerini aydınlığa dönüştürerek bugünün hür ve bağımsız Türk Cumhuriyeti’nin yolunu açmıştır. 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle, en büyük gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aramızdan ayrılan tüm gazilerimizi ve vatan uğrunda toprağa düşen tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, hayatta olanlara da sağlık ve esenlikler diliyorum” dedi. Daha sonra Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileri Melike Küçük tarafından şiir okundu. Tören Türkiye Muharip Gaziler Derneği Eskişehir Şube Başkanlığı gazilerinden Bahattin Yalçın’ın okuduğu şiirle sona erdi.   HM

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat