“Bazı insanlar korktuğu için, beni indirmeye çalışıyorlar”

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Osman Taş, ES TV’de yayınlanan 90+3 Programında, hakkındaki son iddiaları ve Eskişehirspor ile ilgili gündemi değerlendirdi. Geçmiş yönetimler tarafından yapılan bazı usulsüzlüklerin üzerine gittiği için, birileri tarafından başkanlıktan indirilmeye çalışıldığını söyleyen Taş, “Ben bu işin peşini bırakmayacağım. Bazı insanlar korktuğu için beni indirmeye çalışıyorlar. Bu kulüp sıkıntıları atlatır. Eleştiriler bitsin, insanlar kendi işiyle uğraşsın, dedikodu olmasın, bizim önümüzden çekilsinler ben bu işi çözerim. İnsanlar bir ay sussunlar yeter ki.”

Spor Yorum: 0 / 30 Ekim 2019 01:06
“Bazı insanlar korktuğu için,  beni indirmeye çalışıyorlar”
-A +A

SORULAR CEVAP BULDU MU?
İkinci kez başkanlık görevine gelmesi, FIFA dosyalardı, mevcut kadroya yapılmayan ödemeler, sponsorluklar, yeni yönetiminde yaşanan istifalar, kulübün içinde bulunduğu maddi kriz, ligde alınan başarısız sonuçlar, Türk vatandaşlığından çıktığı ve aldığı Mavi kart yüzünden seçme ve seçilme hakkı olmadığı yönündeki iddialara ve kulübün geleceği ile ilgili sorulara cevap veren Taş, kulüpte geçmiş yönetimler tarafından yapılan bazı hataları da anlattı.
NEDEN TEKRAR GÖREVE GELDİM
Eskişehirspor Kulübü başkanlığı döneminde yaşadığı sorunlara rağmen, ikinci kez başkanlığa devam etmesini anlatan Başkan Taş, “Neden bir kez daha başkanlığı üstlendim bunu açıklayayım. Önümüzde çok büyük problemler var. Kongrenin ertelenmesi bunlara bir çare olmazdı onun için tekrar aday oldum. Aslında tekrar aday olma düşüncem yoktu. Saçma sapan söylentiler üzerine aday oldum.
TAKIMI YOK ETMEK İSTEYENLER VARDI
Bizim hiç zamanımız yoktu. Gelecek cezaların önlenmesi için tekrardan aday oldum. Genel kurul sonrası Tanase ödemesini yaptık. Toko ve Pinto ile tekrar görüşüp yapılandırma yaptım. Ben 13 Ekim’de göreve geldim. 20 günde benden her şeyin halledilmesini bekliyorsunuz. Bazı insanlar takımı yok etmek istiyor. Ben bunun önüne geçtim” dedi.
KAYYUMA GİTMESİN DİYE BİRİLERİ GELECEKTİ
Önünde bulunan bazı dosyalardan da bahseden Başkan Taş, “Şuanda 2016’dan beri ödenmeyen 1 milyon 200 bin TL elektrik borcu var. 15 gün içinde ödenmesi gerekiyor. Kulübün muhasebe kayıtları silinmiş. 2013-2016 yılları arasındaki kayıtların bazıları yok. Bazı verilere ulaşamıyoruz. Zor şartlar altında bazı evraklara ulaşmaya çalışıyoruz. Şu an elimde olsa kulübü yarın kayyuma veririm. Geçmiş yıllarda dağıtılan milyonluk primler var. Kime nasıl ödendiği belli değil. Bunları mahkemeye vereceğiz. Bu sorunlar ortaya çıkmasın diye kulübün kayyuma kalmasını istemiyorlar. Çünkü kayyumda ne olacağı belli… Ben göreve gelmeseydim kulüp kayyuma gitmesin diye birileri gelecekti. Niye düşmesin, gitsin kulüp kayyuma. Benim bu sezon 2 bin 150 Avroya getirdiğim ilaçlara, geçmiş yıllarda 800 bin TL fatura kesilmiş. Bu kulübün nasıl bu durumlara geldiği ortada. Herkesten fazla buranın kazanmasını ben istiyorum. Bu takımı ben mi bu duruma getirdim. Bana burada sorduğunuz soruları onlara sordunuz mu? Para verirken burada iyisin de zor duruma düşünce mi kötüsün.
BENİM ART NİYETİM OLSA BUNU YAPARIM
Tekrar göreve geldiğim için herkes Osman Taş parasını toplayıp kaçıp gidecek diyor. Bakın insanlar bunun farkında değil. 4 sene daha Eskişehirspor’un isim hakları bende. Ben bugün istifamı veririm ofisime geçerim avukatlarım Eskişehir’de nerde Eskişehirspor markası varsa onlardan para saymaya çalışırım. Benim bir art niyetim olsa bunu yaparım. Giderim Almanya’dan yaparım. Ama art niyetli değilim.
KULÜP ZARARA UĞRATILMIŞ
Ben bu işin peşini bırakmayacağım. Bazı insanlar korktuğu için beni indirmeye çalışıyorlar. Bakın bir anlaşmayı daha açıklamak istiyorum. Tesislerin önündeki benzin istasyonu. 13 yıllığına 500 bin dolara kiralanmış. Kulüp bu anlaşmadan vaz geçerse 1 milyon 700 bin Dolar tazminat ödeyecek. İki kez bu sözleşme uzatılmış ve 2032 yılına kadar uzatılmış. Eskişehirspor kulübünün 1 milyon dolar zararı var bu işten. Bunu da mahkemeye verdik. 1 milyon 840 bin dolarak yapılan sözleşme var. Erken ödeme yapıldığı için 500 Bin dolara düşmüş.”
BİZE BİR ADIM GELEN YOK
Sponsorluklar hakkında da bilgi veren Taş, “İnsanlar artık bizden vazgeçseler çok iyi olacak. İstanbul’a gidiyoruz reklam anlaşması yapıyoruz ertesi gün vazgeçiyor firma. Ana sponsorumuz vardı Eskişehir’de. Onlarla görüştüm, bize para vermeyin bize 1 milyon tane ürün verin dedim. Biz bunları taraftara satalım dedim. O da olmadı. Ben 10 adım gelmeye çalışıyorum, bize bir adım gelen yok.
BU KULÜBE LÜTFEN SAHİP ÇIKIN
Birileri benim yaptığım her şeye engel oluyor. Bunları bilsem açıklayacağım. LED’ler geldi 7 bin liralık reklam toplayamıyoruz. Eskişehir bu kadar mı aciz. Reklam görüşmesi yaptığımız kişilere parayı kulübe vermeyin, kulübün dosyalarına ödeme yapın diyoruz. Ama kimse yanaşmıyor. Ben bugün varım yarın yokum. Ama Eskişehirspor hep burada olacak. Bu kulübe lütfen sahip çıkın.
DEDİKODU OLMASIN
Bu kulüp sıkıntıları atlatır. Eleştiriler bitsin, insanlar kendi işiyle uğraşsın, dedikodu olmasın, bizim önümüzden çekilsinler ben bu işi çözerim. İnsanlar bir ay sussunlar yeter ki. Yönetici arkadaşlarımın istifasının hiç birisini kabul etmedim. Eskişehirspor’da istifa edilmez. Noter kanalıyla şuana kadar 1 kişinin istifası geldi.
ALACAKLARI HALLETMEYE ÇALIŞACAĞIZ
Ben bu kulübün neyini çaldım, neyi dolandırdım. Sponsorluk görüşmesi yapıyorum işim bozuluyor. Kulübün -5 puanı var, 100 trilyon parası olan firma sponsor olur mu? Forma sponsoru ile görüşmeler sürüyor. 1 yıllık sözleşme yapacağız. Futbolcuların alacaklarını inşallah halletmeye çalışacağız. Futbolcu sahaya çıkıp oynamıyorsa kendisine yapar. Şuana bir futbolcu alacağı için federasyona başvurdu.”
HERKES İŞİNE BAKSIN
Diğer taraftan Türk vatandaşlığından çıktığı için mavi kart sahibi olduğu ve bu kartı taşıyanların seçme ve seçilme hakkının olmadığı yönündeki iddiaları da değerlendiren Başkan Taş, “Beni neden o zaman kulübe üye yaptılar. 1998 senesinde askerliğimi yaptım. Evimde var, ticarette yapıyorum. Dernek tüzüğünde böyle bir şey yazıyor mu? Mavi kartım var ama ben başkanım. Yönetimdeki arkadaşlarımızın hepsi kulübe üye. Taraftarımız mahkemeye başvurmuş. Bekleyip göreceğiz. Kanunun ne derse o. Herkes işine baksın.” dedi.

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti