5 yıldır verilen sözler tutulmadı

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Mihalgazi Belediye Başkan Adayı Bülent Durna’nın Seçim İletişim Merkezi açılışına katıldı. Burada konuşan Büyükerşen, 5 yıldır Mihalgazililere verilen hiçbir sözün tutulmadığını belirten Başkan Büyükerşen, 1 Nisan sabahıyla birlikte Mihalgazi’yi hak ettiği belediyecilikle tanıştıracaklarını ifade etti.

Gündem Yorum: 0 / 14 Mart 2019 17:13
5 yıldır verilen  sözler tutulmadı
-A +A

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Mihalgazi Belediye Başkan Adayı Bülent Durna’nın Seçim İletişim Merkezi açılışına katıldı. Başkan Büyükerşen’e CHP Milletvekilleri Jale Nur Süllü ile Utku Çakırözer, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, CHP 25 ve 26. Dönem İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi, İYİ Parti Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu da eşlik etti. Ekonomik olarak zor günlerden geçen üreticilere dağıttığı 270 bin domates fidesi ve 2 milyon 500 bin marul fidesiyle destek olan Başkan Büyükerşen’e Mihalgazili üreticiler de büyük ilgi gösterdi.
ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN
Seçim İletişim Merkezi’nin açılışında konuşan Başkan Büyükerşen Mihalgazi ve Sarıcakaya topraklarının Anadolu’nun en verimli topraklara sahip olduğunu belirtti. Büyükerşen “Okullarda bize bu toprakların ne kadar bereketli olduğu, hatta İç Anadolu Bölgesi’nin Çukurova’sı olduğu anlatılırdı. Ama bugün görüyorum ki yükselen mazot fiyatları, gübre fiyatları sizleri üretemez ya da ürettiğinden kar edemez hale getirdi. Büyükşehir Belediyesi olarak Kırsal Kalkınma Projelerimiz ile sizlere elimizden geldiğince destek olmaya çalıştık. Bundan sonra da bu desteklerimizi arttırarak devam edeceğiz. Ama sizlerden 31 Mart’ta sandığa giderken elinizi vicdanınıza koymanızı istiyorum. 5 yıldır mevcut iktidar veya mevcut belediye başkanı Mihalgazi için ne yaptı? Sizlere 2014’te verilen hangi söz yerine getirildi? Bırakın verdikleri sözleri tutmayı bizim yapmak istediğimiz hizmetler için bile bizimle uyumlu çalışılmadı. İlçemize kazandırmak istediğimiz arıtma tesisi için mevcut belediye başkanınız bizlere yer bile göstermedi. Sözün özü, 1 Nisan sabahıyla birlikte bizimle uyum içinde çalışacak Sayın Durna’ya sizlerden destek istiyorum. Kırsal Kalkınma Projelerimiz ile Mihalgazi’yi çok daha fazla üreten bir ilçe haline getirecek, bu güzel ilçemizi hak ettiği belediyecilik anlayışı ile tanıştıracağız” dedi.
CEVABI SANDIKTA VERECEKSİNİZ
31 Mart’ta Türkiye’yi çok önemli bir seçimin beklediğini belirten Ahmet Ataç, Mihalgazi’nin artık kaderinin değişmesi gerektiğini ifade etti. Ataç, “Ülkemizin içinde bulunduğu durumu sizlere anlatmaya gerek yok. Zaten üreticiler olarak sizler her şeyin farkındasınız ve 31 Mart’ta bu hükümete gerekli cevabı sandıkta vereceksiniz” ifadelerini kullandı. 
MİHALGAZİ’NİN KADERİ DEĞİŞSİN
Kazım Kurt “Sormak istiyorum son 5 yılda kadınlarımız ve çocuklarımız için Mihalgazi Belediyesi ne yaptı? Zor günlerden geçen üreticilerimiz için ne yaptı? Hükümetle uyumlu bir belediyeyi denediniz hizmet alamadınız, gelin Yılmaz Hocamızla uyumlu çalışacak Bülent Durna’yı seçin ve hep birlikte Mihalgazi’nin kaderini değiştirelim” diye konuştu.  
ÜRETİCİMİZİ KALKINDIRACAĞIZ
Mihalgazi Belediye Başkanı Adayı Bülent Durna ise “İlçemizin sorunlarını biliyoruz. Sayın Hocamın desteği ve Mihalgazi’yi ayağa kaldıracak fikirleri ile başta üreticimizi kalkındıracağız. Kooperatifçiliği destekleyeceğim diye seçilenlere, üretici nasıl desteklenirmiş göstereceğiz. Artık Mihalgazi’de değişim zamanı, Yılmaz Hocamla birlikte kazanma zamanı!” dedi. HM

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
MİNİBÜSE ZAM YOLDA

MİNİBÜSE ZAM YOLDA

17:18 16 Eylül 2019
ANNELERE DESTEK

ANNELERE DESTEK

15:11 16 Eylül 2019

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti