AÇIKLAMALAR GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Büyükşehir Belediye meclisi toplantısında şebeke suyuna yüzde 60 oranında zam yapılmıştı. AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan ve partililer su zammına tepki göstererek eylem yapmıştı ve zammın geri çekilmesi talebinde bulunmuştu. ESKİ Genel Müdürlüğü, Zihni Çalışkan’ın eylemde yaptığı açıklamayı eleştirerek cevap verdi.

Gündem Yorum: 0 / 8 Aralık 2019 18:47
AÇIKLAMALAR GERÇEĞİ YANSITMIYOR
-A +A

ESKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada Zihni Çalışkan’ın söylemiş olduğu, “Kalabak suyuna bir yıl içerisinde yüzde 82 oranında zam yapıldı. Musluklardan akan su içilemez ve güvenle kullanılamaz durumdadır. Su kendiliğinden cazibesi ile geliyor. Önceki Belediye Başkanlarının yaptığı ortalama 50 yıllık isale hatları kullanılmaktadır. ESKİ sadece tahsildarlık yapıyor” sözlerinin gerçeği yansıtmadığı ileri sürüldü.
ESKİ Kalabak suyunun son bir yıl içerisinde yüzde 43 oranında zam aldığını söyleyerek, “Kalabak suyunun fiyatı 3,5 TL’ den 5 TL’ ye çıkarıldı” dedi. Şebeke suyunun içilmemesiyle ilgili “Şebeke suyu, İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmeliğe uygun olarak güvenle içilebilir durumdadır” ifadelerine yer verildi. Ayrıca su içinde yılda 40 milyon lira elektrik gideri ödendiği söylendi.
Açıklamada “Su, insan hayatı için paha biçilemez bir nimet ve aynı zamanda vazgeçilemez bir zorunluluktur. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Eskişehir Su ve Kanalizasyon İşletmesi bu gerçeğin bilincindedir. AKP İl Başkanı Sayın Zihni Çalışkan’ın, Eskişehir halkını infiale sürükleyecek bu tür ifadeler kullanırken hem çok dikkatli olması hem de böyle bir iddia ortaya koyarken bunu belgelendirmesi gerekmektedir. Ancak, Sayın İl Başkanı, elinde hiçbir bilgi ve belge olmadan çeşitli iddialarda bulunmaktadır” denildi.

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti