AÇTIĞI YOLDA YÜRÜYECEĞİZ

Gündem Yorum: 0 / 10 Kasım 2019 18:57
AÇTIĞI YOLDA YÜRÜYECEĞİZ
-A +A

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ebediyete irtihalinin 81. yılı nedeniyle, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde anma programı düzenlendi.
Anma programına;  Vali Özdemir Çakacak, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Hava Orgeneral Atilla Gülan, Eskişehir Milletvekilleri Harun Karacan, Metin Nurullah Sazak, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, askeri ve mülki erkan, kamu kurum amirleri, akademisyenler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve davetliler katıldı.
Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın hep bir ağızdan okunmasıyla başladı. Ardından ESOGÜ Rektörü Şenocak, günün anlam ve önemi belirten bir konuşma yaptı. Rektör Şenocak, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81. yıldönümünde O’nu bir kez daha anmak ve anlamak için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yeni bir Türk Devleti kurmuş, insanlık tarihine yepyeni düşünceler getirmiş ve uygulamış bir önderdir. Türkiye Cumhuriyeti O’nun kurmuş olduğu temeller üzerinde durmakta, O’nun açtığı yolda yürümektedir.” dedi.
GÖSTERİ SUNDULAR
Programda, ESOGÜ Halk Bilim Araştırma ve Uygulama Merkezi Türk Müziği Topluluğu Atatürk’ün sevdiği şarkılardan oluşan kısa bir dinleti sundu. Daha sonra ESOGÜ ATAM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Cezmi Karasu, ‘’Atatürk, Milli Birlik ve Vatandaşlık’’ adlı konferans sundu.
SERGİ AÇILDI
ESOGÜ bünyesinde‘Fotoğraflarla Atatürk Sergisi’ açıldı. Protokol üyelerinin açtığı sergide birbirinden farklı Atatürk’ün fotoğrafları yer aldı. Sergiyi Vali Özdemir Çakacak, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Hava Orgeneral Atilla Gülan, Eskişehir Milletvekilleri Harun Karacan, Metin Nurullah Sazak, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak ve katılımcılar gezdi.

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
OTOGARA AKIN ETTİLER

OTOGARA AKIN ETTİLER

00:19 2 Haziran 2020
DENETİMLERE DEVAM

DENETİMLERE DEVAM

00:24 2 Haziran 2020

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti