BAĞIMSIZLIK OZANI ESKİŞEHİR’DE ANILACAK

Gündem Yorum: 0 / 8 Aralık 2019 18:44
BAĞIMSIZLIK OZANI ESKİŞEHİR’DE ANILACAK
-A +A

Tepebaşı Belediyesi, “Bağımsızlık Ozanı” olarak bilinen Ceyhun Atuf Kansu’nun 100. doğum yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen “Bağımsızlık Gülü - Ceyhun Atuf Kansu 100 Yaşında” sergisine ev sahipliği yapacak.  “Bağımsızlık Ozanı” olarak bilinen Ceyhun Atuf Kansu'nun 100. doğum yılı nedeniyle düzenlenecek sergide, çok sayıda sanatçının, Kansu’nun şiirlerinden esinlenerek yarattıkları eserler yer alacak. Ankara, Antalya ve İstanbul’un ardından Tepebaşı’nda sanatseverlerin beğenisine sunulacak olan sergi, 9 Aralık Pazartesi günü saat 18.30’da, Atila Özer Karikatürlü Ev’de açılacak.
YAŞAM ÖYKÜSÜ SERGİ OLDU
Bağımsızlık Gülü-Ceyhun Atuf Kansu 100 Yaşında” sergisi aynı zamanda onun genç yaşlarından başlayarak sanatın her alanıyla olduğu gibi plastik sanatlarla da yakından ilgilendiğini gösteren ve sergiye dâhil edilen belge ve yazılarla, yapıtların buluştuğu yaşamöyküsü sergisine dönüştürüldü. Daha önce Ankara, Antalya ve İstanbul’da sanatseverler ile buluşan sergide Ceyhun Atuf Kansu’nun kitapların sergi duvarlarına yansıyan kelimelerin sanatseverlerle buluşması olarak tanımlanıyor.
19 ARALIK’A KADAR AÇIK OLACAK
Küratörlüğünü Dilek Karaaziz Şener’in üstlendiği “Bağımsızlık Gülü-Ceyhun Atuf Kansu 100 Yaşında” sergisinde, Elif Aydoğdu Ağatekin, Mustafa Ağatekin, Onay Akbaş, Mustafa Ayaz, Habip Aydoğdu, Bünyamin Balamir, Bedri Baykam, Celal Binzet, Safiye Çıngı, Daver Darende, Berk Danışman, Mehmet Ali Doğan, E. Yıldız Doyran, Ataç Elalmış, Devrim Erbil, Muzaffer İlhan Erdost, Cemil Eren, Barış Eren, Zeynep Eren, İmren Erşen, Zafer Gençaydın, Yalçın Gökçebağ, Ekrem Kadak, Nihat Kahraman, Hayati Misman, Nurtaç Özler, Filinta Önal, Aykut Öz, Kadir Öztoprak, Şükran Pekmezci, Hasan Pekmezci, Ayten Timuroğlu, Dilek Topaç, Metin Yurdanur isimli sanatçıların eserleri bulunacak. Atila Özer Karikatürlü Ev’de beğeniye sunulacak olan sergi, 19 Aralık tarihine kadar görülebilecek.

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti