BAHARDA KAR ALTINDA ÇALIŞIYORLAR

Bölge Yorum: 0 / 21 Nisan 2019 17:00
BAHARDA KAR ALTINDA ÇALIŞIYORLAR
-A +A

Kütahya'nın Domaniç ilçesinin Kocayayla mevkisinde çalışan orman işçileri, nisan ayının sonlarına yaklaşılmasına rağmen etkisini sürdüren soğuk havalarda kar altında tomruk istifliyor.
Domaniç Orman İşletmesi'ne ait bin 500 rakımlı Kocayayla Geçidi'ndeki depoda görevli istif işçileri, kış mevsiminin başından bu yana dondurucu soğuk havaların yanı sıra kar kalınlığının zaman zaman iki metreye ulaştığı bölgede zor şartlarda tomruk çıkarıp yükleme yapıyor.
İşçiler, bölgede bazen saatlerce, kimi zaman da birkaç gün çalışmak zorunda kalıyor.  İstifleme ve yükleme ihalesini alan Necmettin Akgüneş, yaptığı açıklamada, orman kesim işçilerinin sonbaharda kestiği tomrukları istifleyerek mobilya fabrikalarına nakledilmesi işinde çalıştıklarını söyledi.
Her türlü hava koşulunda çalışmaya devam ettiklerini belirten Akgüneş, "Her yıl zorlu şartlarda aynı çileyi çekiyoruz. Ne yapalım, ekmek parası. Fabrikanın zor durumda kalmaması için zorlu kış şartlarında buraya çıktık. Nakliyeci arkadaşımız Ankara'dan çıkmış gelmiş, burada mağdur olmaması için yükünü sarıp göndereceğiz. Hayırlısıyla tomrukları Ankara'ya ulaştırır inşallah." dedi.
Ankara'daki mobilya fabrikalarına götürülmek üzere tomrukların nakliyesini üstlenen Ramazan Pala da yaz kış demeden bu işi yaptıklarını anlattı. Domaniç'e geldiğinde etkili olan yağmurun yerini karın aldığını dile getiren Pala, "Arkadaşlar sağ olsun yardımcı oluyorlar. Biz de hava şartları ne olursa olsun tomruk çekiyoruz. Ülkemizin neresinde olursa olsun her depodan tomruk çekiyoruz. Yalnız ilk kez böyle karlı bir havada tomruk saracağım. Nisan ayının sonundayız ama kar yağıyor; bu bereket demek. Allah kaza bela vermesin inşallah." diye konuştu. AA

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Bölge
ARAÇLAR SAATLERCE YOLDA KALDI

ARAÇLAR SAATLERCE YOLDA KALDI

17:01 - 21 Nisan 2019
Bölge
30 KİLO ALTIN ÇALDILAR

30 KİLO ALTIN ÇALDILAR

15:34 - 11 Şubat 2019
Bölge
OTOMOBİL PARASINA TESBİH

OTOMOBİL PARASINA TESBİH

15:32 - 11 Şubat 2019
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti