BAŞARIMIZI ARTTIRACAĞIZ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret eden Vali Özdemir Çakacak, Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’tan yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Vali Çakacak müdürlüğe gelişinde; İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve birim şefleri tarafından karşılandı.

Gündem Yorum: 0 / 15 Şubat 2020 14:43
BAŞARIMIZI ARTTIRACAĞIZ
-A +A

Karşılamanın ardından toplantı salonunda idari kadroyla bir araya gelen Vali Çakacak’a ilimizdeki eğitim durumu, okul, derslik, öğretmen ve öğrenci sayısı, tamamlanan projeler, devam eden projeler ve okul inşaatları hakkında kısa bir brifing verildi.

Büyüyen ve gelişen ülkelerde eğitimin birinci öncelik olduğuna dikkat çeken Vali Çakacak, bu anlamda eğitimcilere büyük görevler düştüğünü vurgulayarak, “Bizler, geleceğin büyük Türkiye’sini inşa edebilmek için eğitime her zamankinden daha fazla önem vermek ve bizi biz yapan değerlerimizi, çocuklarımıza öğretmek zorundayız. Ülkemizin ekonomik, bilimsel, kültürel, sportif ve sosyal alanlarda dünyada adından söz ettirmesi öğrencilerimizin, onları yetiştiren öğretmenlerimizin ve anne babalarımızın sayesinde olacaktır. Bizler, öğrencilerimizin yalnızca bilgi sahibi olmak için değil; bilim, teknoloji, insani değerler ve sanat gibi alanlarda da kendilerini geliştirmelerini istiyoruz. İlimizin mevcut eğitim başarısının arttırılması noktasında eğitim camiasına önemli görevler düşmektedir.” dedi.

Verdiği bilgiler için Müdür Cırıt’a ve çalışma arkadaşlarına teşekkür eden Vali Çakacak, çocuklarımızı geleceğe iyi bir şekilde hazırlayan öğretmenlerimizin verdiği bilgi ve birikimin hiçbir maddi değerle ölçülemeyeceğini kaydetti. Vali Çakacak, “Okullarımız, eğitim imkânlarını sistemli bir şekilde sunarak bizi gelecek hedeflerimize ulaştıracak, hayata hazırlayacak bir yuvadır. Eğitim ve öğretim ise sürekli olarak yenilenmeyi, gelişmeyi, değişime açık olmayı, çalışmayı zorunlu kılan dinamik bir alandır ve bu hayat boyu devam etmektedir. Çocuklarımızı ve gençlerimizi eğitim olanaklarıyla ne kadar buluşturabilirsek, ne kadar iyi yetiştirebilirsek yarınlarımız da o kadar aydınlık olacaktır.” diye konuştu.

Vali Çakacak’ın gerçekleştirmiş olduğu ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti bildiren Müdür Cırıt ise, ilimizde devam eden temel eğitim ve orta eğitim yatırımları ile yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. 

Toplantının ardından Vali Çakacak, İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasından ayrıldı.
 

Haberin Galerisi
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti