BAŞKAN KURT'A EN ÖZEL HEDİYE

Kadın El Sanatları Pazarı’nın açılışında konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Kadınlarımızın el emeğini değerlendirmek amacıyla herhangi bir ticaret kaygısı taşımadan sadece dayanışmayı, beraberliği ve sanatı yansıtmak için gerçekleşen bir mekân” dedi. Açılışın ardından mağazayı gezen Kazım Kurt’a kursiyer kadınlardan biri Başkan Kurt’a benzerliği ile dikkat çeken örgü oyuncak bebek hediye etti.

Gündem Yorum: 0 / 14 Şubat 2020 17:01
BAŞKAN KURT'A EN ÖZEL HEDİYE
-A +A

Odunpazarı Belediyesi tarafından Hamamyolu Sanat Köprüsü altına Odunpazarı Belediyesi Kadın El Sanatları Pazarı (OKEP) mağazasının açılışı gerçekleştirdi. Odunpazarı bölgesinde yaşayan kadınların el emeklerini sergileme ve satış imkânının sunulduğu satış mağazasının açılış törenine Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP Milletvekili Jale Nur Süllü ve birçok kursiyer kadın katıldı. Renkli ve samimi görüntülerin oluştuğu açılış töreninde konuşan Süllü, Eskişehir’de yaşayan insanların çok şanslı olduğunu ifade etti.

EL EMEĞİ DEĞERLENECEK
Kadın ve çocuklara yönelik yapılan hizmetlerin önemine değinen Süllü, “Belediyelerimizin yaptığı çalışmalarla, vatandaşlara sundukları hizmetlerle Eskişehir gerçekten Türkiye’nin en yaşanılabilir şehri. Vatandaşlarına en fazla imkân sunan şehri haline geldi. Odunpazarı Belediyemiz halka dokunan hizmetleriyle çok büyük çalışmalar gerçekleştiriyor. Başkanımıza tüm şehir adına teşekkür ediyorum. Kadınlara ve çocuklara yönelik hizmetler çok önemli. Bu kadar merkezi bir yere kadın el emeğinin değerlendirileceği bir yerin açıklaması çok önemli. Kadınlarımız burası sayesinde para kazanıp ev ekonomisine katkı sunmuş olacak. Son derece önemli bir faaliyet” diye konuştu.

KADIN DAYANIŞMASI
Sözlerine çocukları ve kadınlarıyla mutlu Odunpazarı vurgusu yaparak başlayan Başkan Kurt, “Kadınlarımızın el emeğini değerlendirmek amacıyla herhangi bir ticaret kaygısı taşımadan sadece ve sadece dayanışmayı, beraberliği ve sanatı yansıtmak için gerçekleşen bir mekân. İnşallah burada aile bütçesine de katkı sunacak gelir elde edersiniz. OKEP bünyesinde yüzlerce kadınımız çalışıyor, yüzlerce kadınımızın ürününü, el emeğini değerlendirmeye çalışıyoruz. Birisi Arasta Çarşısı’nda ikincisi de Hamamyolu’nda. Amacımız daha çok insanla iç içe olmak, daha çokinsanın el emeğini değerlendirmek ve Eskişehirli kadınlarımızın yapabileceklerini göstermek. Burada hiç kimse bizim ticaretimize engel olur kaygısı taşımasın. Zaten bunlar el altından insanlar tarafından yapılan işler. Bizler bunu gün yüzüne çıkarıyoruz. Burada çok iyi ilişkiler gelişirse çok farklı ticaret olabilir. Kadın girişimcilerimizin çoğalması, kadınlarımızın dayanışmasının artması gerekiyorsa kadın kooperatifimizin genişlemesi adına yapılan doğru bir adımdır. Biz bu mekânı size tahsis ettiğimiz için çok mutluyuz” şeklinde konuştu. Açılışın ardından mağazayı gezen Kazım Kurt’a kursiyer kadınlardan biri Başkan Kurt’a benzerliği ile dikkat çeken örgü oyuncak bebek hediye etti. 

Haberin Galerisi
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti