BELGESİZ KİMSE KALMAYACAK

Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Fethi Özkara, üyeler için 15 Mayıs Çarşamba günü kapsam dışı sınavların yapılacağını duyurarak, “Tüm meslektaşlarımızın bu sınavlara katılmalarını istiyoruz. Belgesiz meslektaşımız kalmasın istiyoruz” dedi.

Gündem Yorum: 0 / 17 Nisan 2019 17:38
BELGESİZ KİMSE KALMAYACAK
-A +A

Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Fethi Özkara, çıraklık eğitimi kapsamı dışında kalan alanlarla ilgili üyelere sınav düzenleneceğini açıkladı. Özkara, “Esnaf ve Sanatkarlar Odaları tarafından 3308 sayılı mesleki eğitim kanununun çıraklık eğitim uygulaması dışında kalan kapsam dışı meslek dalı olarak kabul edilen manikür, pedikür ve ağdacılık, kalıcı makyaj, masaj alanlarında çalışmakta olup ustalık ve kalfalık belgesi olmayan meslektaşlarımız için 15 Mayıs Çarşamba günü odamızda kapsam dışı sınavlar yapılacaktır” dedi.
Herkesin mutlaka belgelerini alarak kendilerini geliştirmesi gerektiğini söyleyen Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Fethi Özkara, “Son kayıt tarihi 10 Mayıs Cuma günü olup belgesi olmayan üyelerimiz bu sınavlara katılıp belgelerini alabilirler” ifadelerini kullandı. Meslektaşlarının bu belgeleri alarak mesleki bilgi ve beceri düzeylerini bir kat daha arttıracağını vurgulayan Özkara, “Tüm meslektaşlarımızın bu sınavlara katılmalarını istiyoruz. Belgesiz meslektaşımız kalmasın istiyoruz” diye konuştu. HM

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti