BİRLİK VE BERABERLİK ÖRNEĞİ GÖSTERDİK

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) ve Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü (EOSB) ortaklığında iftar yemeği programı gerçekleştirildi. Programda konuşan Vali Özdemir Çakacak, Eskişehir’de birlik ve beraberlik örneğinin gösterildiğini söyledi.

Ekonomi Yorum: 0 / 30 Mayıs 2019 16:20
BİRLİK VE BERABERLİK ÖRNEĞİ GÖSTERDİK
-A +A

ESO ve EOSB Yönetim Kurulu üyelerinin ev sahipliğinde düzenlenen iftar yemeği Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi İş ve Ticaret Merkezi çadır etkinlik alanında yapıldı. İftar programına Vali Özdemir Çakacak, MHP Milletvekili Metin Nurullah Sazak, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, İl Jandarma Komutanı J. Alb. İlhan Şen, İl Müftüsü Bekir Gerek, Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Nadir Küpeli, Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan, çok sayıda sanayici ve firma yöneticileri katıldı. 
AŞAMAYACAĞIMIZ PROBLEM YOK
Konuşmasında hem Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalletin Kesikbaş hem de Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Nadir Küpeli’ye teşekkür eden Vali Özdemir Çakacak, “Ramazan birlik beraberlik demektir. Yardımlaşma dayanışma demektir. Sevginin, hoşgörünün bütün bir ülkeye hakim olduğu, güzelliklerin yaşandığı özel bir aydır Ramazan bizim için. Ramazanın mübarek bu akşamında birlik beraberlik örneği gösterilerek, birlikte iftar düzenlemesi ayrıca takdire değer. Allah birliğimizi beraberliğimizi daim etsin. Biz ülke olarak birlik beraberlik içerisinde bulunduğumuz sürece bizim aşamayacağımız hiçbir problemimiz yoktur” ifadelerini kullandı.
BEREKETLİ OLSUN
Açılış konuşmalarını yapan EOSB Başkanı Nadir Küpeli, “Ramazan ayı bereket ayıdır. Bereketli olmasını diliyorum. İdrak edeceğimiz Kadir Gecemizin ve yaklaşan Ramazan Bayramı’nın da hepinize hayırlı olmasını diliyorum. 560 sene önce bugün İstanbul’u fetheden Fatih Sultan Mehmet ve askerlerine Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerini kullandı.
GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ
ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş da burada yaptığı konuşmada, “İnşallah bundan sonra hep beraber, birlik ve beraberlik içinde, hem Sanayi Odası, hem de Organize Sanayi Bölgesi olarak bu tip faaliyetlerde daha sık bulunacağız. Eskişehir ve Türkiye olarak da birlik ve beraberliğe çok fazla ihtiyaç duyduğumuz günler. Ramazan ayının da bu anlamda hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. İnşallah hep birlikte kısa zaman içinde güzel işler yapıyor olacağız” dedi. Açılış konuşmalarının ardından ezanın okunmasıyla oruçlar açıldı.
GURUR DUYUYORUZ
Ekonomik kalkınmayı sağlayacak sanayicilerin iftar sofrasında olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren MHP Milletvekili Metin Nurullah Sazak, “Eskişehir sanayicileriyle gurur duyuyoruz. Ekonomik lokomotifimiz sanayiciler, onları destekliyoruz. Elimizden geldiği kadar onlara yardımcı olmak için çalışmalarda bulunuyoruz. Ramazan’ın sonuna geliyoruz. Bütün Türk milletinin güzel bir bayram yapmasını birlik ve beraberlik içerisinde, birbirimize olan kırgınlıkları bir kenara bırakarak, ülkemizin sıkıntılı bu döneminde, ekonomik sıkıntılarımız var,  inşallah bayramı bayram gibi yaparız. İnşallah mazlumların mağdurların dertlerine deva oluruz” şeklinde konuştu. Sarar Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar da“Kıvançlıyız. Birlik beraberlik dediğin zaman böyle olur. İki tane oda birleşti, bizleri toparladı. Sağ olsunlar, var olsunlar. Allah devletimize, milletimize huzur versin. Birlik beraberlik demek bu demek” dedi. Program, İl Müftüsü Bekir Gerek’in yaptırdığı yemek duasıyla sona erdi. HM

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti