BİRLİKTE BAŞARDIK

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, yoğun bir katılımın olduğu toplantıyla kente kazandıracağı projelerini açıkladı.

Gündem Yorum: 0 / 17 Mart 2019 15:58
BİRLİKTE BAŞARDIK
-A +A

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Tepebaşı’nda hayata geçireceği yeni projelerini, miting coşkusu ile düzenlenen toplantıda kamuoyuna tanıttı. Yunus Emre Spor Tesisleri’nde gerçekleşen 2019-2024 Vizyon Projeleri toplantısına CHP İl başkanı Abdülkadir Adar, CHP Milletvekilleri Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü, CHP İzmir Milletvekili Sevda Erden Kılıç, İYİ Parti İl Başkanı Ramis Tunca, belediye meclis üyesi adayları, partililer ve birçok vatandaş katıldı. Açılış konuşmasını yapan ve Tepebaşı’nda yaşayan vatandaşlara bugüne kadarki desteklerinden dolayı teşekkür eden Ahmet Ataç, “Bu seçim atmosferi biraz zordur ama en güzel yanı her gün sizlerle buluşuyoruz. Sizlerden her gün enerji alıp veriyoruz. Ama artık yavaş yavaş sona gelmeye başladık. Güveniyorum, inanıyorum ki yolumuz açık. Eskişehir Tepebaşı’nda bugüne kadar bizlere çok şey öğreten bir yolculuk yaşadık ve yaşayacağız. Kentimizin aydınlık geleceği için hayallerimizi birlikte gerçekleştirdik, gerçekleştireceğiz. Hemşerilerimizin bize olan inancıyla üzerine titreyerek ektiğimiz tohumların bugün güçlü bir çınara dönüştüğünü görmenin gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.
TEPEBAŞI BÜYÜYEN BİR AİLE
Tepebaşı’nın büyüyen bir aileye dönüştüğünü belirten Ataç, “Büyüyen bir aileye dönüştü Tepebaşı. Yakaladığımız ve her birimizin ayrı ayrı emeği olan bu başarı Eskişehirimizin halkımızın başarısıdır. Her zaman söylerim, Eskişehir halkının mayası iyidir. Bu iyi maya üzerine iki tane üniversitenin kurulması daha farklı noktaya götürdü bizi.  Güzellikleri, iyilikleri paylaşmasını çoğaltmasını iyi biliriz. Türkiye’de ilke imza atan örnek projelerimiz var. Yönetim anlayışımız çerçevesinde adalet, eşitlik, şeffaflık ve güvenirliliği ilke edindik. Genel başkanımızın adalet yürüyüşünde her gün bulunmaya çalıştık. Fırsat eşitliğini korumaya ve yaygınlaştırmaya hedefledik. Katılımcı, demokratik anlayışı benimsedik. Sosyal sorumluluk bilincini aşıladık. Toplumsal ihtiyaçları doğru zamanlarda tespit ederek çözümler ürettik. Yönetimde başarılı olmamızın en büyük sırrı halkımızla karşılıklı olan güvenimizdi. Projelerimizin her biri birbirinden değerli. Türkiye’de Eskişehir’de ve hatta dünyada ilk projelerimiz var” ifadelerini kullandı. Belediye başkanlığı döneminde gerçekleştirdiği projeleri kısa bir video ile anlattıktan sonra 2019-2024 Vizyon Projelerinden bahseden Ahmet Ataç, Tepebaşı’nda hayatı kolaylaştıracak çalışmalara devam edeceklerini söyledi.
Ahmet Ataç’ın kente yepyeni değer kazandıracak 2019-2024 Vizyon Projeleri:
İstasyon Meydanı: Şehrin en önemli merkezlerinden biri olan istasyon meydanı, modern mimari ile birleşerek şeffaflığın ve çağdaşlığın simgesi haline gelecek.
Fabrikalar Bölgesi Yunus Emre Parkı ve Yer Altı Otoparkı: Şehrin en hareketli ve dinamik bölgense yapılacak yeşil alan, şehre değer katarken yer altı otoparkı da geniş araç kapasitesi ile kente nefes aldıracak.
Fabrikalar Bölgesi Meydan Park ve Yürüyüş Alanı Düzenleme: Eskişehir’in modernleşme ve sanayileşme sürecini anlatan Fabrikalar Bölgesi2ne yapılacak olan meydan, park ve yürüyüş alanı düzenlemeleri sonucunda bölge, şehrin kültürünü yansıtmaya devam edecek.
Yeryüzü Ekoloji ve Eğitim Parkı: Hoşnudiye Mahallesi’ne yapılacak olan park ile kentte yaşayan inanlar ve özellikle çocuklar için deney, gözlem ve eğitim alanları oluşturulması, biyo-çeşitliliğin korunması, kent içerisinde ve kent çevresinde doğayla ilişki kurulması, tüketim ağırlıklı yaşam alışkanlılarının değiştirilmesi hedefleniyor.
Baksan ve Keresteciler Sitesi: Hiç kimsenin ekmeği ile oynamadan, mülk sahipleri ile birlikte nasıl yapacağımızı belirleyeceğiz. Kentimizin en kıymetli yerlerinden biri olan söz konusu noktada Eskişehir’imize yakışan bir ticaret alanı kazanacağız.
Aşağı Söğütönü Park, Meydan Toplantı ve Gösteri Salonu: Bölgeyi cazibe merkezine dönüştürecek projede, yaklaşık 100 dönüm alanda park, meydan ve 1000 kişilik toplantı salonu olacak. Kentsel yeşil alan kullanımı arttırılarak yaya ve bisiklet yolları, bölgesel parklar ve meydanlar ile ulaşım kolaylığı da sağlanacak.
Aşağı Söğütönü Toplu Konut: Gelişimin yönünü Aşağı Söğütönü’ne çekecek proje ile halk, modern ve doğa ile iç içe yeni bir toplu konut alanına kavuşacak.
Nemli Güneş Enerji Santrali: Nemli Mahallesi’nde 1 megawattlık güneş enerji santrali kurulacak ve buradan tarımsal sulamada yararlanılacak.
Metin Özöğüt Yaşam ve Bakım Merkezi: Mahallesi’nde yapılacak olan 106 yatak kapasiteli tesiste ayrıca 70 kişilik çok amaçlı salon, özel bakım üniteleri ve dinlenme salonu ile çeşitli hizmet birimleri yer alacak. Merkez, huzur veren mekanlara en güzel örnek olacak.
PROJELERDEN BAŞLICALARI:
Zafer ve Fevzi Çakmak Deneyimli Kafe, Kreş ve Muhtarlık Binası
Çamlıca Kapalı Pazar Yeri Sosyal Tesisi
Muttalip ve Çukurhisar Düğün-Davet Salonları
Hoşnudiye ve Aşağı Söğütönü Tenis Kortları
Zincirlikuyu Kapalı Yüzme Havuzu ve Kreş
Uluönder Ticaret Merkezi
Kızılinler Termal Turizm Merkezi
Tepebaşı’nda Eğitim
Kırsal Kalkınma Kurulu
Sanat Tepebaşı’nda
Dijital Belediyecilik
Türkiye’de Tek Uygulama: Yaşam Köyü
Satılmışoğlu Ekolojik Köy ve Gençlik Çiftliği
Çağdaş Sanat Müzesi ve İş Merkezi
Sazova Engelsiz Kültür Merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Gündem
PİYANO RESİTALİ BÜYÜLEDİ

PİYANO RESİTALİ BÜYÜLEDİ

17:35 - 19 Mayıs 2019
Gündem
PROJE KARDEŞLİĞİYLE İNGİLİZCE ÖĞRENİYORLAR

PROJE KARDEŞLİĞİYLE İNGİLİZCE…

17:35 - 19 Mayıs 2019
Gündem
MEZUNİYET SEVİNCİ

MEZUNİYET SEVİNCİ

17:34 - 19 Mayıs 2019
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti