BİZ BİR ADIM ÖNDEYİZ

Eskişehirspor Teknik direktörü Mustafa Özer, dünya ve ülke futbolunu bekleyen ekonomik krizle ilgili yaptığı değerlendirmede, “Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Yüksek bonservisler, sözleşme bedelleri olmayacak. Dünya kulüpleri küçülmeye gidecek. Bu süreçte alt yapının önemi daha fazla ortaya çıkacak. Eskişehirspor kulübü olarak bir adım öndeyiz. Öz kaynaklarla yetişen gençlerimiz iki sezondur ligde mücadele ediyor” dedi.

Spor Yorum: 0 / 5 Nisan 2020 18:35
BİZ BİR ADIM ÖNDEYİZ
-A +A

Geçtiğimiz günlerde kulüplerin ayağını yorganına göre uzatması ve alt yapıya önem vermeleri yönünde açıklama yapan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun, bu çağrısının yerinde olduğunu ve dünya futbolunda olduğu gibi, ülkemizde de hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını belirten Teknik direktör Mustafa Özer, Eskişehirspor kulübünün ekonomik şartlar nedeniyle iki sezondur mecburi olarak hayata geçirdiği alt yapı projesi sayesinde, diğer kulüplere göre bir adım önde olduğunu söyledi.

ÜRETMEDEN TÜKETME DÖNEMİ BİTTİ
Bakan Kasapoğlu’nun, “Kaynaklarımızı çok dikkatli ve de tutumlu kullanmalıyız. Transfer, maaş, bonservis bedellerini çok aşağıya çekmek gibi hamleler başta olmak üzere sınırsız olmayan kaynaklarımızı verimli kullanmak adına ne gerekiyorsa yapılmalı. Bu dönem sporda da artık savurganlığın, üretmeden tüketmenin, ihracat yerine ithalatın önceliklendirileceği bir dönem değil. Herkes ayağını yorganına göre uzatacak" açıklamasının gerçeği yansıttığını belirten Özer, “Futbolda büyük paralar yok artık. Kulüpler üretmeden tüketmeye devam ederse, batmakla karşı karşıya kalacak” dedi.

GELECEĞİMİZ BU GENÇLER
Eskişehirspor camiasının, şartlar ne olursa olsun Siyah kırmızılı genç oyunculara sahip çıkması gerektiğini de söyleyen Özer, “Bizim geleceğimiz bu gençler. İki sezondur Türkiye’nin gündeminde olan ve izlenen oyuncular. Ülke futbolu bizim gibi alt yapısından yetişen oyunculara ağırlık vermek zorunda kalacak. Bizim zorunlu olarak hayata geçirdiğimiz bu projeyi, diğer kulüplerde hayada geçirmek zorunda kalacak.

HEP BİRLİKTE AYDINLIK GÜNLERE YÜRÜRÜZ
Biz bu yönden diğer kulüplere göre bir adım öndeyiz. Gençlerimize sahip çıkar ve şartlar ne olursa olsun destek verirsek başarılı oluruz. Yönetim kurulumuz bunun bilincinde. Alt yapı tesisleri ile ilgili güzel bir proje hazırladı. Yeni tesisler hayata geçer ve yeni yetenekleri kazanmaya devam ettiğimiz taktirde, karanlık günleri geride bırakır ve aydınlık günlere hep birlikte yürürüz” dedi.
 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti