BİZİ AYAKTA TUTAN TARİHİMİZDİR!

Arma ve renklerden uzak kalan Siyah kırmızılı taraftarlar, ‘EvdeKal’ günlerinde sosyal medyadan gerçekleştirdiği çeşitli anket ve yarışmalarla, Eskişehirspor’u gündemde tutmaya ve hafızaları yoklamaya çalışıyor. Anket sonuçlarında ise çoğu genç jenerasyonun Eskişehirspor ile ilgisinin olmadığı, başarılarla dolu mazinin ise unutulmaya başlandığı dikkatleri çekiyor.

Spor Yorum: 0 / 6 Nisan 2020 17:51
BİZİ AYAKTA TUTAN TARİHİMİZDİR!
-A +A

Bon 6 maçın kaldığı yarışta, gönül verdiği arma ve renklerin ligde kalma umutlarını tüketmesine rağmen sevdasından vazgeçmeyen taraftarlar, liglerin süresiz olarak ertelendiği şu günlerde, sosyal medya hesaplarından yaptıkları bazı anket ve yarışmalarla Eskişehirspor’a olan sevdalarını gündemde tutmaya çalışıyor.

TARAFTAR ANKETE SARDI
Eskişehirspor kulübü, sosyal medya hesabından ‘EvdeKal ve ‘TribünEvde’ etkinlikleri düzenlerken, birçok taraftar ise, kendi sosyal medya hesaplarından çeşitli anketler düzenliyor.

Eray Yanbastıoğlu, Eskişehirspor’da son yıllarda görev yapan teknik adamların isimleriyle hazırladığı ankette: Siyah kırmızılı takıma gelmiş geçmiş en iyi teknik adam? sorusuna 324 katılım sağlandı ve Ersun Yanal Yüzde 40.1 ile ön plana çıkarken, Nejat Biyediç, Skibbe ve Fuat Çapa, ankette yer alan isimler oldu.

EN İYİ OFONSİF OYUNCULAR
Siyah kırmızılı tribünlerden Münferi Tayfa ise, EvdaKal günlerinde, Eskişehirspor tarihindeki gelmiş geçmiş en iyi ofansif futbolcular kimlerdir? Sorusu ile taraftarların hafızalarını yokladı.

YAŞ ANALİZİ
Eskişehirspor taraftarlarından Uğraş Erkayman ise, sosyal medya hesabından Eskişehirspor taraftarlarının yaş analizini oyladığı tabloda, göze batan ise 2001 ve üzerindeki yeni jenerasyonunun, Eskişehirspor tribünlerinden uzak olduğu gerçeği ön plana çıktı.

YENİ NESİL UZAKLAŞIYOR
733 oylamanın yapıldığı yaş analizinde; 1986-2000 Doğumlular Yüzde 61.4, 1923-1964 arası Yüzde 2.5, 1965-85 arası Yüzde 29.6, 2001 ve üzeri ise Yüzde 6.5 olarak yer aldı.

MAZİ UNUTULUYOR
Diğer taraftan Eskişehirspor’un geçmiş tarihi ile ilgili yapılan anketlerde ise, birçok taraftarın Siyah kırmızılı takımın geçmişte elde ettiği başarıları unutmuş durumda.

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti