BÜLENT ARINÇ ESKİŞEHİR’DE

Çeşitli programlara katılmak üzere Eskişehir’e gelen TBMM 22. Dönem Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, Vali Özdemir Çakacak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’i makamında ziyaret etti.

Gündem Yorum: 0 / 11 Ekim 2019 16:31
BÜLENT ARINÇ ESKİŞEHİR’DE
-A +A

ŞEREF DEFTERİNİ İMZALADI
Valiliğe gelişinde Vali Çakacak tarafından karşılanan TBMM 22. Dönem Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Arınç, ardından ziyaret anısına Valilik Şeref Defterini imzaladı. Vali Çakacak, TBMM 22. Dönem Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Arınç’ı Eskişehir’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ziyaretin ardından TBMM 22. Dönem Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Arınç, diğer programlarına katılmak üzere Valilik binasından ayrıldı.


BÜYÜKERŞEN BÜYÜK BAŞARI GÖSTERDİ
Bülent Arınç daha sonra Başkan Büyükerşen ile bir araya geldi. Arınç, Eskişehir’e daha önce defalarca geldiğini ve bir kez daha burada bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Arınç “Yerel seçimlerden yeni çıktık ve tekrar bir başarı kazandınız. 1999’da başladığınız belediye başkanlığı görevinizin üzerinden 20 yıl geçmiş. Sayın Demirel’in rekorunu kırmak üzeresiniz. Bu büyük bir başarı, tebrik ediyoruz. Bu dönemde hayata geçireceğiniz projelerde sizlere başarılar diliyorum” dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Büyükerşen ise Eskişehir’in daha yaşanabilir bir kent olması, Eskişehirlilerin ise daha mutlu ve huzurlu olması için çalışmaya devam edeceklerini ifade etti. Ziyaret sonunda Başkan Büyükerşen Arınç’a ‘Zamanı Durduran Saat’ kitabını hediye ederken, Arınç ise Başkan Büyükerşen’e ‘Arınç-Küçük Erbakan’ kitabını hediye etti. 

ÖVGÜ DOLU SÖZLER
Arınç, sonrasında Eskişehir Kitap Fuarı’na gelerek kitabını imzaladı ve söyleşi yaptı. Söyleşiye AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan da katıldı. Eskişehir’den övgü dolu sözlerle bahseden Arınç, “Eskişehir güzel bir şehir ve Türkiye’de herkesin yaşamaktan hoşlanacağı bir şehir. Huzuruyla, sükûnetiyle, iş hayatıyla, özellikle 3 üniversiteye sahip olması gençlerin bir kültür merkezi olmasıyla, yüz binlerce öğrencisi bulunan tabi açık öğretimi de içine katarak söylüyorum, geniş bir kültür hayatıyla, suç oranlarının azlığıyla hakikaten herkesin yaşamaktan mutlu olduğu bir şehir. İstatistikler de bunu gösteriyor. Yani Eskişehir’de olduğum için bunları konuşuyor değilim. Bu yüzden Ankara’ya yakınlığı, özellikle hızlı tren ayrıcalığı ve zaman zaman da bazı vesilelerle gelmiş olmak sebebiyle tekrar Eskişehir’e gelmekten mutlu oldum” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
KAZANAN CHP OLDU...

KAZANAN CHP OLDU...

00:06 24 Şubat 2020
DEMOKRASİ ŞÖLENİ YAŞADIK

DEMOKRASİ ŞÖLENİ YAŞADIK

00:17 24 Şubat 2020

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti