BÜTÜM İMKANLARI SUNUYORUZ

Irak'ın Telafer şehrinden gelen Türkmenler ve Afganistan'ın kuzeyinde yer alan Özbek Türklerinin yaşadığı Kunduz şehrinden gelen ve Eskişehir'de sayıları bin 500 aileye ulaşan Türk muhacirlerden Latince okuma yazma ve Türkiye Türkçesi bilmeyenler için düzenlenen kurslar başlatıldı.

Gündem Yorum: 0 / 14 Temmuz 2019 17:43
BÜTÜM İMKANLARI SUNUYORUZ
-A +A

3 ayrı sınıfta "Temel Düzey Okuma Yazma Kursu" katılımcılar ve öğretmenler tarafından başlatıldı. Mehmet Ali Yasin İlkokulunda 3 sınıfta 75 öğrencinin katılımıyla başlayan kurslara diğer topluluklardan gelen muhacirlerinde katılımıyla önümüzdeki hafta 3 merkezin daha ilave edilmesi planlanıyor. İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, "Sizler burada Türklüğünüzü yaşatmaya devam ettiniz, bizlerin oralardaki emanetlerisiniz. Sizlerin tırnağına diken batsa biz sinemizde hissederiz. Burası sizin de vatanınız elimizdeki bütün imkânları sizler için kullanmaya hazırız. Sizleri bağrımıza basıyoruz" dedi.
Vali Yardımcısı Dr. Erdinç Yılmaz, "Devletimiz bütün imkânlarıyla sizlerle beraber olmak için, sizlerin dertlerine çözüm bulmak için ellerinden geleni yapıyor. Burası sizlerin de vatanı ama biz sizlerin esas itibariyle vatandaşı olduğunuz devletlerin sınırları dâhilinde huzur içerisinde yaşamanızı arzu ederiz. Ümit ederiz kendi devletlerinize ve şehirlerinize huzur ve ağız tadı gelir ve kendi köylerinizde kasabalarınızda hısım ve akrabalarınızla huzur içerisinde yaşarsınız" diye konuştu. HM

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti