Camia bu soruya kilitlendi

Siyah Kırmızılı camia, ‘Transfer yasağı kaldırılabilir mi?’ sorusuna kilitlenmiş durumda. Kimi kesim transfer yasağının kaldırılabileceğini savunurken geçtiğimiz Nisan ayında Boffin’den gelen 2 dönem transfer yasağı ise düşündürüyor.

Spor Yorum: 0 / 4 Ağustos 2020 17:18
Camia bu soruya kilitlendi
-A +A

Kesinleşmiş yasak yoktu
Eskişehirspor’da gözler transferin açılıp açılamayacağında. Geçtiğimiz dönemde kulüp, 2017-18 sezonunda Sinan Özeçoğlu’nunbaşkanlık yaptığıdöneme transfer yasağıyla başlamıştı. FIFA’dan SebastianPinto’ya ödenmeyen borç yüzünden gelen bu iki dönem ceza Haziran 2017 ve Ocak 2018’de geçerli oldu. 2018-19 sezonunda ise kesinleşmiş yasak bulunmuyordu. Borçlu olunan isimlerden imza toplanırken bazı isimler imza vermeyince 31 Ağustos 2018 gecesi transfer açılamadı ve Halil Ünal’ın transfer ettiği isimler resmiyete dökülemedi.
 
Kaan Ay ve yönetimi başardı
Halil Ünal’ın başkanlığı bırakmasıyla başkanlık koltuğuna Kaan Ay geçti. Ay ve yönetimi Ocak 2019 transfer döneminde imzaları toplayıp transferi açmayı başardı. Sezon başı transfer olan ancak yasak nedeniyle forma giyemeyen Jesse, Sissoko, Milinkoviç, Ferhat Kiraz, Melih Ağa gibi isimler formasına kavuşmuştu, takım sezon sonu kümede kalma sevinci yaşadı. Ardından Kaan Ay görevden ayrılırken, Osman Taş kulübün başkanı oldu. 2019-20 sezonu başında da borçlu olunan isimlerden imza toplanamadı ve transfer açılamadı.
 
FIFA’dan gelen kesinleşmiş yasak
Taş döneminde Funes Mori’den transfer yasağı kağıdı FIFA tarafından kulübe ulaştı. Eylül-Ekim 2019 tarihlerinde yönetim futbolcunun avukatıyla irtibata geçip dosyayı yapılandırdı ve yasağın önüne geçildi. Osman Taş’ın ardından başkanlığa Mustafa Akgören geldi. 2020’nin Nisan ayında kulübe FIFA’dan Boffin’e alacakları ödenmediği için 3 puan silme ve 2 dönem transfer yasağı geldi. Bu yasak FIFA’dan gelen kesinleşmiş bir yasak olduğu için FIFA olağanüstü bir karar almadığı sürece Eskişehirspor Ağustos 2020 ve Ocak 2021’de transfer yapamayacak.
 
O tehlike hala kapıda
Öte yandanSebastianPinto tehlikesi sürüyor. Daha önce 6 puan sildiren, 2 dönem de transferi kapatan bu dosya futbolcu ve avukatıyla anlaşılarak yapılandırılmıştı. Küme düşürme yaptırımını elinde bulunduran Şilili futbolcu, FIFA’ya parasının ödenmediğine dair bir yazı gönderse Es Es’i küme düşürme gücüne sahip. Diğer yandan Eskişehirspor’un transferi açmak için alması gereken Vergi Dairesi ve SGK’dan borcu yoktur yazısını almak da bu dönem bir hayli zor gözüküyor.

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti