CESARETLE BAŞARACAĞIZ

İYİ Parti kuruluşlarının 3’üncü yıldönümü olması nedeniyle Vilayet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Törende konuşan İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Ektaş, “Yoksulluk, yolsuzluk kaderimiz değil. Geliyoruz. Başaracağız, cesaretle başaracağız” dedi.

Gündem Yorum: 0 / 25 Ekim 2020 20:06
CESARETLE BAŞARACAĞIZ
-A +A

İYİ Partililer, kuruluşlarının 3’üncü yıldönümü nedeniyle Vilayet Meydanı’nda bir araya gelerek çelen sunma töreni düzenledi. Törene İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Ektaş, ilçe başkanları ve partililer katıldı. Saygı duruşunda bulunması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bir konuşma yapan Mehmet Ektaş, “15 yıllık tek adam iktidarının, rakiplerini korkutmak, sindirmek, medyaya müdahale ile halkın görmesini engellemek gibi her türlü antidemokratik baskılarına rağmen, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener liderliğinde bir grup cesur insan, 25 Ekim 2017 tarihinde İYİ Parti’yi kurmuşlardır. Demokrasi, özgürlük ve refah özlemi çeken kıymetli vatandaşlarımızın partimize olan yoğun teveccühü, alternatifsiz olmanın rahatlığını yaşayan AK Parti iktidarını korkutmuş ve Kasım 2019 tarihinde yapılması gereken genel seçimler, İYİ Parti’yi engellemek için 1,5 yıl öne çekilmiştir. Baskın seçime gitmek bile iktidarı tatmin etmemiş, YSK ya baskı yapılarak İYİ Parti’nin seçim yarışına katılması engellenmeye çalışılmıştır” dedi.

CESARETLE BAŞARACAĞIZ
Eskişehir halkının partilerine ilk seçimde ülke ortalamasının yaklaşık yüzde 40 üzerinde destek verdiğini söyleyen Ektaş, “Bu biz Eskişehir teşkilatımız için ayrı bir gurur kaynağı olmuştur. Hiç şüphe yok ki önümüzdeki seçimlerin en çok konuşulan, engellenmeye çalışılan partisi İYİ Parti olacaktır. Çünkü İYİ Parti bu güne kadar yaptıklarıyla milletimizin güvenini kazanmıştır. Milletimiz, ülkemizi darboğaza sürükleyen AK Parti ve küçük ortağına artık yeter demektedir. İYİ Parti’nin dürüst, cesur ve ehil kadrolarına iktidarı emanet etmek için heyecanla seçimi beklemektedir. İYİ Parti demek yardıma ve desteğe muhtaç olan millet değil, ürünü para eden çiftçi, işsizlik korkusu yaşamayan işçi, çocukları iş aramayan emekli, yatırım planları yapan sanayici, yurdunda mutlu ve huzurlu olan, yurtdışına göçmeyi aklından bile geçirmeyen genç, maaşı erimeyen işçi memur demektir.Yoksulluk, yolsuzluk kaderimiz değil. Geliyoruz. Başaracağız, cesaretle başaracağız” ifadelerini kullandı.
 
 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti