Çocukların yüzü tiyatroyla gülüyor

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın düzenlediği ve Sultandere Sahnesi’nde gerçekleştirilen Yaratıcı Drama ve Dans Yaz Okulu, çocukların hazırladığı gösteriler ve ardından gerçekleştirilen sertifika töreni ile sona erdi.

Yaşam Yorum: 0 / 15 Ağustos 2019 15:47
Çocukların yüzü tiyatroyla gülüyor
-A +A

Çocuklara erken yaşta sanat sevgisi aşılamak için, projelendirdiği oyun ve etkinliklere büyük önem veren Şehir Tiyatroları, sezon kapanmasına rağmen perdelerini çocuklar için açık tutmaya devam etti. 6-8, 9-11 ve 12-15 arası üç farklı yaş grubu ile gerçekleştirilen Yaratıcı Drama ve Dans eğitimlerinde çocuklar eğlenirken öğrenmenin keyfini yaşadılar.
BİZLERİ MOTİVE EDİYOR
Şehir Tiyatrolarının ücretsiz olarak düzenlediği yaz kurslarında drama eğitimi Rana Akdoğan, dans eğitimi ise Halil İbrahim Kayışbacak tarafından verildi. Yaz Kurslarının genel koordinatörlüğü görevini üstlenen Şehir Tiyatroları sanatçısı Murat Danacı “Eskişehir’de yaşayan tüm çocuklarımız tiyatroya ve sanata duyarlı bir şekilde yetişiyor. Bizler de üstümüze düşen sorumluluğu yerine getirerek çocuklarımıza kendilerini geliştirebilecekleri alternatif alanlar açmaya önem veriyoruz. Hem çocuklarımız hem de ailelerinin mutluluğu bizleri de motive ediyor. Benzer eğitimlerimize sezon içinde yani kış döneminde de devam edeceğiz” diyerek konu ile ilgili düşüncelerini ifade etti. HM

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti