DEMOKRASİ GÜÇLENMELİ

Eskişehir Kent Konseyi, Ankara Kent Konseyine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, ziyarette yaptığı konuşmada kent konseylerinin demokrasi bilincini güçlendirdiğini söyledi.

Gündem Yorum: 0 / 13 Ekim 2019 16:28
DEMOKRASİ GÜÇLENMELİ
-A +A

Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, Genel Sekreter Ahmet Kapanoğlu ve Yürütme Kurulu Üyeleri, yerel seçimlerin ardından yapılan  Genel Kurul Toplantısı ile Ankara Kent Konseyi Başkanı seçilen Halil İbrahim Yılmaz ve Yürütme Kurulu Üyelerine hayırlı olsun  ziyaretinde bulundu. Akçasoy, Ankara Kent Konseyi ile uzlaşı kültürünü ve ortak aklı şehirlerimizde hâkim kılacak her çalışmada işbirliğine hazır olduklarını vurgulayarak “Yerel demokrasi düşüncesinin vazgeçilmez değerlerinden birisi olan kent konseyleri, yerel halkın demokrasi bilincinin güçlenmesi adına önemli olduğu gibi, yerel hizmetlerin etkin şekilde yerine getirilmesine yardımcı olması açısından belediyeler için çok önemlidir” dedi.

Kent konseylerinin bakış açısının kentlerin gelecek planlarında oldukça önemli bir yerinin olduğuna dikkat çeken Başkan Yılmaz, nazik ziyaretlerinden dolayı Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy ve Yürütme Kurulu Üyelerine teşekkür ederek “Biliyoruz ki istikrarlı ve başarılı çalışmaları ile ülkemizdeki diğer Kent Konseyleri tarafından da büyük takdir toplayan Eskişehir Kent Konseyinin tecrübelerinden yararlanmak bizler  için çok önemlidir. Sorunların çözümlerine dönük faaliyetlerde hemşerilik hukuku çerçevesinde ortak akıl oluşturan konseylerimizin bu fonksiyonları yerine getirirken de Büyükşehir Kent Konseylerinin ortak dili olması gereklidir” ifadelerini kullandı.
FOTO ALTI: Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adına Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kemal Çokakaoğlu ve  Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Cem Şahin’in de hazır bulunduğu ziyarette konuşan Akçasoy,  Başkan Halil İbrahim Yılmaz ve Yürütme Kurulunu tebrik etti.

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti