EĞİTİME BÜYÜK KATKI

ESTÜ ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı. İmza töreninde konuşan ESTÜ Rektörü Tuncay Döğeroğlu, “Üniversitemize gelecek tüm öğrencilerimizin daha donanımlı, yetkin ve hazır olarak bizlerin arasına katılıyor olması sizlerden çok bizleri mutlu edecek” dedi.

Gündem Yorum: 0 / 13 Eylül 2019 16:58
EĞİTİME BÜYÜK KATKI
-A +A

Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında eğitim, spor ve kültür alanlarında işbirliği protokolü imzalandı. ESTÜ Rektörü Tuncay Döğeroğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ın imzaladığı protokol ile 7 alanda işbirliği gerçekleştirilecek.
İmza töreninde konuşan Rektör Döğeroğlu, “İnşallah bu protokolün içini fazlasıyla dolduracağız. Üniversitemize gelecek tüm öğrencilerimizi daha donanımlı, yetkin ve hazır olarak bizlerin arasına katılıyor olması sizlerden çok bizleri mutlu edecek. Teknik üniversite olarak 5 fakültemiz 2 Meslek Yüksekokulumuz ile birlikte lisans ve ön lisans öğrencilerini kabul ediyoruz ve onları hayata daha hazır bireyler olarak buradan uğurluyoruz. O yüzden öğrenci adaylarımızı da daha iyi konumda görebilmek için her türlü katkıyı vermeye ve üniversitemizin sahip olduğu alt yapıyı sizler birlikte kullanmaya hazır olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum. İnşallah protokolümüz içi dolu dolu ve sürdürebilirliği de olan, her geçen gün daha fazla artan içeriğe sahip olur” dedi.
Desteklerinden dolayı ESTÜ Rektörü Döğeroğlu’na teşekkürlerini ileten İl Mili Eğitim Müdürü Cırıt ise, “Protokolümüz kapsamında; öğretmen adaylarının mesleki gelişimleri, ortak proje çalışmaları ve bilimsel faaliyetler, öğretmen temelli uygulamalar, sportif faaliyetler ve kurslar, kültürel organizasyonlar, tarafların mutabık kalması kaydıyla, protokolün yürütülmesi sürecinde ihtiyaç duyulacak diğer faaliyetler olmak üzere yedi alanda işbirliği içerisine girilecektir. İmzalanacak olan bu işbirliği protokolünün genelde ülkemizin; özelde ilimizin eğitimine büyük katkı sağlayacağına inanıyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı. ALİ OSMAN GÖRGEN

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti