EĞLENCELİ MATEMATİK ve KARİKATÜR ATÖLYELERİ BAŞLADI

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından çocukların gelişimine katkı sunmak için düzenlenen ve büyük bir ilgi gören Eğlenceli Matematik Atölyesi ve Karikatür Atölyesi yeni dönem çalışmalarına başladı.

Kültür-Sanat Yorum: 0 / 15 Şubat 2020 14:36
EĞLENCELİ MATEMATİK ve KARİKATÜR ATÖLYELERİ BAŞLADI
-A +A

Düzenlediği ücretsiz atölyelerle çocukların vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmelerine destek olan Büyükşehir Belediyesi, Çocuk Hakları Birimi aracılığı ile çocukların yüzünü güldürmeye devam ediyor. Çocuk Hakları Birimi’nin gerçekleştirdiği Eğlenceli Matematik Atölyesinde, öğrencilerin ezber, formül ya da kurallardan oluşan zor bir ders olarak düşündüğü matematiği, eğlenceli etkinlikler ve yöntemlerle öğrenen çocuklar, çözemedikleri matematik problemlerini rahatlıkla çözmeye başlıyor. 2019 yılında Sabancı Üniversitesi Eğitim Reformu Girişimi’nde Türkiye’de İyi Örnek Uygulaması seçilen Eğlenceli Matematik Atölyesi bu sene de 8-10 yaş arası çocuklara eğitim vermeye devam ediyor.

Geçtiğimiz yıllarda da düzenlenen ve büyük ilgi gören ‘Karikatür Atölyesi’ de yeni dönem çalışmalarına hızlı başladı. Geçen sene 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günün’nde çizimlerini sergi haline getiren çocukların eserleri, Espark’ı ziyaret eden vatandaşlardan büyük ilgi görmüştü. Yeni dönemde gelen yoğun talepler doğrultusunda atölyeler yeni gruplarıyla çalışmalara başladı. 8-12 yaş arası çocukların katılımıyla gerçekleşen atölyede çocuklar; çocuk hakları temelli çizimlerini abartılı, düşündürücü ve mizahi bir şekilde kağıda döküyorlar.

Haberin Galerisi
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti