EKO-OKULLAR ÇEVRE ÇOCUK MECLİSİ'NDE YENİ DÖNEM

Tepebaşı Belediyesi’nin paydaşı olduğu Uluslararası Çevre Eğitim Programı Eko-Okullar “Çevre Çocuk Meclisi” devam ediyor. 2019-2020 eğitim-öğretim yılı 11. Dönem 1. Çalıştayı’nda başkanlık seçimi yapılırken, salonda demokrasi şöleni vardı.

Gündem Yorum: 0 / 15 Şubat 2020 14:47
EKO-OKULLAR ÇEVRE ÇOCUK MECLİSİ'NDE YENİ DÖNEM
-A +A

Tepebaşı Belediyesi’nin paydaşı olduğu Uluslararası Çevre Eğitim Programı Eko-Okullar Programı “Çevre Çocuk Meclisi” 2019-2020 eğitim-öğretim yılı 11. Dönem 1. Çalıştayı ilkokullar ve ortaokullardan 93 öğrenci, 35 koordinatör öğretmenin katılımıyla Tepebaşı Belediyesi Meclis Salonu’nda yapıldı.

Çevre Çocuk Meclisi Başkanının seçildiği etkinliği veliler de izleyici olarak takip etti. Seçimlerde tam anlamıyla demokrasi şöleni yaşandı. Toplantı, yaşı en büyük olan Bahçeşehir Koleji öğrencisi Melis Nuran İncel’in geçici meclis başkanı olarak yaptığı açılış konuşması ile başladı.

“Çevre sorunlarının çözümü için çalışıyoruz”
Çalıştaya katılan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ise Tepebaşı Belediyesi’nin temiz enerji ve sürdürülebilirlik çalışmalarına değinerek, “1999 yılından bu yana destek verdiğimiz Eko-Okullar Programı ve Türkiye’de tek ve örnek olan Çevre Çocuk Meclisi çalışmalarının uzun yıllardan bu yana belediyemiz meclis çatısı altında yürütülmesinden mutluluk duyuyoruz. Küresel ısınmaya bağlı olarak yaşanan çevre sorunları, tüm dünyayı ve dolayısıyla ülkemizi de tehdit etmektedir. Çevre sorunlarının çözümü için, karbon ayak izi projesi, yağmur suyu hasadı, güneş panellerinden enerji üretimi, Remourban - Akıllı Kentsel Dönüşümün Hızlandırılması Projesi gibi önemli çalışmalar yürütüyoruz. Siz de Eko-Okullar Olarak çevre duyarlılığının en iyi örneklerini sergiliyorsunuz. Başta Eko-okullar İl Koordinatörümüz Nadir Erdem’i siz değerli okul koordinatörlerimizi ve sevgili öğrencilerimizi yürekten kutluyorum” diye konuştu.

Eko-Okullar İl Koordinatörü Nadir Erdem de “Tepebaşı Belediyesi, ulusal ve uluslararası birçok çevre projesiyle ilimizi ve ülkemizi başarıyla temsil ediyor. Bu süreçleri yakından takip ediyoruz. Koordinatör arkadaşlarımla birlikte, sayın başkanımıza belediye olarak çalışmalarımıza verdikleri destek için teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarından dolayı kutluyoruz” dedi. Erdem ayrıca 2018-2019 eğitim-öğretim yılı Eko-Okullar ve “Çevre Çocuk Meclisi” çalışmalarına ilişkin bir sunum yaptı.

Toplantıda daha sonra meclis başkanlığına aday olan öğrencilerin konuşmalarına geçildi ve başkanlık seçimi için oy kullanıldı. Meclis başkanlığına Battalgazi Ortaokulu öğrencisi Emine Hüsna İnce, başkan yardımcılıklarına Bahçeşehir Ortaokulu’ndan Ela Utaş, Özel Atayurt Ortaokulu’ndan Ayşe Nehir Özkan, Katip Üyeliklere Özel Çağdaş Ortaokulundan Zeynep Özkoçak, Pilot Binbaşı Ali Tekin İlkokulundan Pelin Iza seçildi.

Meclis Başkanı İnce yaptığı teşekkür konuşmasının ardından Çevre Çocuk Meclisi 11. Dönem faaliyet programını okudu. Okunan program meclis genel kurulu tarafından oy birliği ile kabul edildi. Emine Hüsna İnce, Tepebaşı Belediyesi Meclis Salonu’nu kendilerine açan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’a, Eko-Okullar İl Koordinatörü ile okul koordinatör öğretmenlerine desteklerinden dolayı teşekkür etti. Toplantıda ayrıca öğrenci ve öğretmenler, Eko-Okullar Çevre Çocuk Meclisi’nin kullanacağı logo ve çevre sloganı için atölye çalışması da yaptı.

Haberin Galerisi
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti