EKONOMİDE ÖRNEK OLMALI

Peugeot, Citroen ve Opel markalarını bir araya getiren Alpata’nın yeni tesisinin açılışı dün gerçekleşti. Çevreyolu Bulvarı’nda gerçekleşen açılışa, Alpata Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Alpata, Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey, CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Ali Acar, AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Hakan Çizmelioğlu ve vatandaşlar katıldı.

Gündem Yorum: 0 / 12 Ekim 2019 18:10
EKONOMİDE ÖRNEK OLMALI
-A +A

YATIRIMA ÇEVİRİYORUZ
1959’dan bu yana Eskişehir merkezde birçok sektörde hizmet veren ve 2 binden fazla istihdam sağlayan Alpata Grubu yeni bir yatırıma daha imza attı. Peugeot, Citroen ve Opel markalarının satışının ve servisinin yapılacağı tesisin açılışında konuşan Alpata Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Alpata, “30 yıllık serüvenin sonunda Peugeot bayiliğini de açıyoruz. Yıl sonu itibariyle de Citroen’in satışı ve servisi de bizim tarafımızdan uygulanacak.Kazançlarımızı yatırıma çeviriyoruz.Ülkemizin parlak geleceğinde yer almak bizi sevindiriyor.Yurt dışında da ihracatı arttırmak adına çalışmalar sürdürüyoruz.Önemli bir istihdam sağlandı.Müşterileri memnun etmek için motivemiz yüksek. Buradan anneme teşekkür ediyorum. Annemin satış tecrübeleri dillere destan. Ondan çok şey öğrendik” dedi.
ÖRNEK ALINMALI
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Bu tesisin doğuşunu Necdet Alpata’nın o içten gelen coşkusu zaman tanımayan çalışmasını yakından izleyenlerdenim.Oğlunun da başarılı işlere imza atmasını kutluyorum.Hayırlı uğurlu olsun, bereketi bol olsun örnek bir şekilde büyümeye devam etsin” ifadelerini kullandı.
GURUR VERİCİ
Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey,  “Sadece istihdam ettirdiği insanlara, kendi ailesine,Eskişehir’e değil bütün ülkeye hizmet eden bir şirket.Bu şirket sizin olabilir ama değeri bizim. Bu tür tesisi açmak son derece gurur verici” diye konuştu.
Peugeot Genel Müdürü İbrahim Anaç da Alpata ailesine yaptığı yatırımdan dolayı teşekkür etti. Açılış konuşmaları sonrasında katılımcılara plaket verildi. Kurdele kesiminin ardından ise katılımcılar satış ofisini gezdi. HM

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
KAZANAN CHP OLDU...

KAZANAN CHP OLDU...

00:06 24 Şubat 2020
DEMOKRASİ ŞÖLENİ YAŞADIK

DEMOKRASİ ŞÖLENİ YAŞADIK

00:17 24 Şubat 2020

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti