EN ÖNEMLİ SORUNUMUZ İŞSİZLİK

Saadet Partisi Tepebaşı İlçe Başkanı Muhammed Ali Köse, ülkenin en önemli sorununun işsizlik olduğunu belirterek “Özellikle üniversite mezunu gençler bitirdikleri bölümde iş bulamıyor. Bir an evvel iş bulmalarını sağlayacak adım atılmalı” dedi.

Gündem Yorum: 0 / 14 Temmuz 2019 17:16
EN ÖNEMLİ SORUNUMUZ İŞSİZLİK
-A +A

Parti binasında açıklamalarda bulunan SP Tepebaşı İlçe Başkanı Muhammed Ali Köse, ülkede istihdam ve işsizlik sorunu yaşandığını söyledi. Özellikle üniversite ve meslek lisesi mezunu gençlerin bitirdikleri bölümle ilgili iş bulamadığını kaydeden Köse, “Mesleki eğitim ve üniversite mezuniyeti ‘okul geçme’ formalitesine dönüşüyor. Yani ‘okulu bitireyim de gerisi bir şekilde hallolur’ mantığı ile eğitim alınıyor. Gençlerimizi böyle düşünmekten vazgeçirerek, bitirdikleri bölümlerde iş bulmalarını sağlayacak adımlar bir an evvel atılmalıdır” diye konuştu.
KATLANARAK BÜYÜYOR
Üniversite mezunu gençlerin ayrıca başka sorunları da olduğunu vurgulayan Köse, “Kredi Yurtlar Kurumu Kredisi de öğrencilerimizin başına bela olmaktadır. Mezun olanlar okulu bitirir bitirmez iş bulamıyor, belki yıllar sonra ancak iş bulabiliyor. Bu süre zarfı içerisinde de KYK kredilerini ödemek çok ciddi bir sıkıntı oluyor. Son yıllarda üniversiteyi bitiren ama hem iş bulamayan hem de KYK’ya borçlu olan öğrenci sayısı katlanarak büyüyor. Genç işsizlerin oranlarının giderek arttığı bir dönemde, bu konu hakkında somut adımlar atılmalı” ifadelerini kullandı. HM

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti