ENERJİ VERİMLİLİĞİ EĞİTİMİ

Tepebaşı Belediyesi personeli, Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı (TurSEFF) tarafından gerçekleştirilen, kamu kurumlarında enerji verimliliği konulu eğitim çalışmasına katıldı.

Gündem Yorum: 0 / 15 Şubat 2020 14:51
ENERJİ VERİMLİLİĞİ EĞİTİMİ
-A +A

Tepebaşı Belediyesi, enerji verimliliği konusundaki duyarlılığı doğrultusunda gerçekleştirdiği çalışmalara devam ediyor.

Tepebaşı Belediyesi enerji komisyonunun faaliyetleri çerçevesinde, Tepebaşı Belediyesi personeli için Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) tarafından geliştirilen ve 2010 yılından bu yana Avrupa Birliği (AB) tarafından desteklenen TurSEFF tarafından eğitim çalışması gerçekleştirildi. Eğitimde, kamu kurumlarında enerji verimliliği konusu ele alındı.

70 belediye yöneticisi ve çalışanının katıldığı eğitim, TurSEFF Belediye Sektörü Uzmanı Gautham R. Nallavari ve Baş Mühendis Mesut Avcı tarafından gerçekleştirildi. Belediye Meclis Salonu’ndaki eğitimde eğitmenler, “Belediyeler için Çevreci Yatırım Tipleri ve Kapasite Geliştirme Çalışmaları”, “Proje Finansmanı Süreci”, “Belediyelerde enerji yönetimi biriminin kurulması”, “yenilenebilir enerji yaklaşımı ve bu alanda vermiş olduğu teknik destekler” ve “Finansman sonucunda gerçekleştirdiği başarılı projelerden örnekler” konularında önemli aktarımlar gerçekleştirdi.
Eğitim çalışmasında uzmanlar, katılımcı personelden gelen soruları da yanıtladı.

TurSEFF hakkında
Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı, kamu ve özel sektör tarafından uygulanacak Sürdürülebilir Enerji ve Kaynak Verimliliği yatırımları için finansman sağlamak üzere oluşturulmuş bir program. TurSEFF programı, Stantec tarafından yönetilen bir konsorsiyum tarafından uygulanıyor.

Haberin Galerisi
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti